MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль c.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Записатися на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Лабораторні послуги


Копрограма

Категорія:

Що це?

Копрограма включає фізико-хімічні показники та дані мікроскопічних досліджень кала. В які входять:

Кількість. Менше норми - при запорах, більше норми - при порушенні поступленні жовчі, недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (бродильна і гнильна діспепсія, запальні процеси), при коліті з проносом, коліті з виразками, ускорення евакуації з тонкої і товстої кишок. До 1 кг і більше - при недостатності підшлункової залози.

Консистенція. Щільний, оформлений, крім випадків норми, буває при недостатності шлункового травлення; мазевідний - характерний при порушенні секреції підшлункової залози і відсутності надходження жовчі; рідкий - при недостатньому перетравлені в тонкій кишці (гнильна диспепсія або прискорена евакуація) і товстій кишці (коліт з виразкою або підвищена секреторна функція); кашкоподібний - при бродильній диспепсії, коліті з проносом і прискореної евакуацією з товстої кишки; пінистий - при бродильній диспепсії; овечий - при коліті із запором.

Колір. Чорний, або баріться, - при шлунково-кишкових кровотечах; темно-коричневий - при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, ко¬літе з запором, коліті з виразкою, підвищеною секреторною функції товстої кишки, запорах; світло-коричневий - при прискореної евакуації з товстої кишки; червонуватий - при коліті з виразками; жовтий - при недостатності перетравлення в тонкій кишці і бродильної диспепсії; світло-жовтий - при недостатності підшлункової залози; сірувато-білий - при ненадходження жовчі в кишечник.

Запах. Гнильний - при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, коліті із запором, рухових розладах кишечника; смердючий - при порушенні секреції підшлункової залози, відсутності надходження жовчі, підвищеної секреторної функції товстої кишки; слабкий - при недостатності перетравлення в товстій кишці, запорах, прискоренній евакуації з тонкої кишки; нерізкий - при коліті з виразкою, кислий - при бродильній диспепсії; масляної кислоти - при прискореній евакуації з товстої кишки.

Реакція. Слабкоосновна  - при недостатності перетравлення в тонкій кишці; основна - при недостатності шлункового перетравлення, порушення секреції підшлункової залози, коліті із запорами, коліті з виразками, підвищеною секреторною функцією товстої кишки, запорах; різкоосновна - при гнильній диспепсії; різкокисла - при бродильної диспепсії.

Нейтральний жир. Виявляють в основному при недостатності секреторної функції підшлункової залози, а не інших відділів шлунково-кишкового тракту.

Жирні кислоти. Виявляють при відсутності надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореної евакуації з тонкої кишки, бродильной диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози і прискореної евакуації з товстої кишки.

Мила. Присутні в калі в надмірній кількості при всіх станах, перерахованих вище для жирних кислот, але з тенденцією до запорів.

При яких захворюваннях здається? 

При захворюваннях ШКТ, глистні інвазії, інфекційні захворювання.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Спеціальна підготовка не потрібна. Не береться матеріал для дослідження зібраний після введення свічок, клізми та препаратів що забарвлюють кал.

1.3.1
Замовити

Також рекомендуємо

Промивання сірної пробки І категорії складності

Категорія: Послуги отоларинголога

Ціна: грн

Вітамін B 1 (Тіамін)

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: грн