MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Лабораторні послуги

Діастаза сечі (кількісний)

Категорія:

Що це?

Діастаза (альфа-амілаза) - один з декількох ферментів, які виробляються в підшлунковій залозі і входять до складу панкреатичного соку. Ліпаза розщеплює жири, протеази - білки, а амілаза - вуглеводи. З підшлункової залози панкреатичний сік, який містить амілазу, через панкреатичний протік потрапляє в дванадцятипалу кишку, де допомагає перетравити їжу. Розміри молекули амілази настільки малі, що вона здатна проходити через нирковий бар'єр і потім виділятися з сечею у вигляді діастази сечі.

У нормі тільки невелика кількість амілази циркулює в кров'яному руслі (через відновлення клітин слинних і підшлункової залоз) і потрапляє в сечу. Коли відбувається таке пошкодження підшлункової залози, як при панкреатиті, або якщо панкреатичний протік блокується каменем або пухлиною, амілаза починає у великих кількостях потрапляти в кровотік, а потім і в сечу.

Цей фермент також виділяється слинними залозами, протоки яких відкриваються в ротову порожнину. Тому його активність в сечі може підвищуватися при патології слинних залоз.

Невелика кількість амілази утворюються в яєчниках, кишечнику, бронхах і скелетної мускулатури.

При яких захворюваннях здається? 

Метод використовується для діагностики гострого або хронічного панкреатиту, а також для виявлення інших захворювань, які залучають до патологічного процесу підшлункову залозу. Як правило, активність діастази сечі відповідає активності амілази крові, проте підвищується і знижується з затримкою в 6-10 годин в порівнянні з ним. Після гострого панкреатиту активність діастази сечі може залишатися підвищеним до 7-10 днів, на відміну від амілази крові, яка зазвичай приходить в норму вже через 2-4 дня.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів, після чого збирається вся перша ранкова порція сечі в чистий посуд (можна придбати в аптеці спеціальний контейнер) обсягом 50-100 мл.

1.2.6
Ціна: 55 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Виклик кур’єра за аналізами в вихідні та святкові дні

Категорія: Кур'єрська служба

Ціна: 150 грн

Цитомегаловірус-IgG до ЦМВ

Категорія: Цитомегаловірус

Ціна: 120 грн