MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Папіломи

Рубрика: Публікації лікарів | 01 жовтня 2019 | Автор: Перехрестенко Андрій Петрович

Папіломи

Папіломи представляють собою зовнішній прояв папіломавірусної інфекції. Ці доброякісні новоутворення мають сосочкоподібну форму і розташовуються на різних ділянках тіла. Розмір їх варіює від одного міліметра до двох сантиметрів, колір збігається з забарвленням оточуючих шкірних покривів. Найбільш часто їх можна виявити на обличчі, шиї, пахвових западинах і на ділянці під грудними залозами. Крім того, вони можуть локалізуватися на слизовій гортані і ротової порожнини, на стінках піхви і зовнішніх статевих органах. Передача інфекції відбувається, як правило, статевим шляхом, але можливий і контактний спосіб зараження.

Нерідко вірус передається дитині від матері, в цьому випадку мова йде про вроджену форму хвороби. У більшості випадків діяльність папіломавірусу носить прихований характер. За різними даними цим вірусом заражено більше половини населення планети. Виявлення його присутності в організмі стає можливим тільки в результаті зниження імунітету. У цьому випадку на шкірі з'являються характерні пухлиноподібні розростання. У групі ризику знаходяться люди літнього віку, вагітні жінки, а також пацієнти, які страждають інфекційними захворюваннями і різними ураженнями шлунково-кишкового тракту.

Нерідко спровокувати появу папілом може сильний стрес або тривалий прийом лікарських препаратів. Крім того, всі перелічені фактори сприяють більш швидкому зростанню вже наявних новоутворень. Особливої небезпеки вони не представляють, за винятком випадків їх травмування. При цьому пухлинна тканина темніє і запалюється. Однак найбільш часто причиною видалення стає зовнішня непривабливість подібних дефектів. При цьому слід мати на увазі, що при появі сприятливих умов вони схильні до рецидивів.

Для видалення папілом  використовують електрокоагуляцію, радіотерапію, обробку лазером, кріодеструкцію. Зразок відрізаної тканини відправляють на гістологічне дослідження з метою визначення ймовірності її злоякісного переродження.

При виборі найбільш підходящого методу враховують розмір і локалізацію дефекту, а також індивідуальні особливості пацієнта. Лікування повинне проходити під спостереженням дерматолога і обов'язково включати прийом противірусних лікарських засобів і препаратів для підвищення імунітету. Крім того, гістологічний аналіз тканини дозволить вчасно розпізнати злоякісне новоутворення, яке потребує відповідної терапії. Слід приділяти увагу профілактиці папіломавірусної інфекції і періодично проходити медичні огляди.


Вас може зацікавити: каталог послуг

Лазеро магніто терапія

Категорія: Послуги отоларинголога

Ціна: 150 грн

Радіохвильова терапія патології шийки матки 3 ступеня складності

Категорія: Послуги акушер-гінеколога

Ціна: 2700 грн

Сеча за Зимницьким

Категорія: Дослідження сечі

Ціна: 60 грн


Коментарі
Залишити коментар

Ваш коментар буде першим.
Автор
5

Перехрестенко Андрій Петрович
7
26
років
Вища
Категорія
1
відгуків

Маєш цікаву тему для публікації?

Залиш її нам і можливо наступна стаття буде саме про неї