MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Грибкові інфекції, діагностика та лікування

Рубрика: Публікації лікарів | 09 жовтня 2019 | Автор: Перехрестенко Андрій Петрович

Лекція на тему: Грибкові інфекції, діагностика та лікування

Добрий день, шановні читачі. До вашої уваги пропонується лекція на тему: « Що потрібно знати персоналу салонів краси про грибок ». Ми пропонуємо співпрацю з нашою клінікою у вигляді діагностики – з нашого боку та спільне лікування пацієнтів – клієнтів вашого салону в рамках боротьби з розповсюдженням грибкової інфекції. У разі надання вами послуги в салоні хворій на оніхомікоз людині, ви піддаєте небезпеці інших клієнтів, себе та керівництво салону. Якщо ви закриєте клієнту сьогодні естетично проблему з нігтями ( закриєте на це очі або підете на зустріч клієнту), то завтра він зможе звинуватити вас в тому, що саме ви внесли йому цей грибок. Тому я хочу, щоб ви були обізнані та знали як виглядає грибок нігтів та до кого звертатися у разі виникнення проблеми.

Під загальною назвою «грибок» мається на увазі ціла група різних шкірних захворювань. За даними різних медичних досліджень, грибкові захворювання одні з самих розповсюджених на Землі, від них страждає кожен п’ятий житель нашої планети. Сучасна наука нараховує близько п’ятисот видів грибків, які можуть вразити людину. Цей незваний гість може поселитися на тілі, голові, руках та ногах, але, за статистикою, найчастіше трапляються випадки грибкового ураження стоп. Одним з основних симптомів ураження грибковою інфекцією стоп, є симптом «посипаного борошна».

Симптоми оніхомікозу.

Це дуже поширене захворювання серед людей в усьому світі, що починається з одного пальця руки або ноги, а з часом поширюється на всі інші за відсутності лікування. Деякі люди також можуть мати епідермофітію стоп, оскільки грибок може почати впливати ще й на шкіру.

Оніхомікоз можна побачити просто по змінам в нігтях будь то колір або товщина, оскільки серед його симптомів немає болю чи дискомфорту. Багато людей занадто довго чекають, перш ніж розпочати лікування грибку, і через це їм потрібно кілька місяців або навіть років, щоб повністю відновитися.

Оніхомікоз, як правило, спотворює зовнішній вигляд нігтів, а в серйозних випадках може призвести до хронічного болю, якого важко позбутися. Рання діагностика дозволяє легше позбутися від грибку нігтів раз і назавжди.

 

Причини грибкової інфекції.

 

Причиною інфекції нігтьової пластини зазвичай є три види грибів: дерматофіти, дріжджоподібні гриби і цвілеві гриби. Найчастіше в помірному кліматі оніхомікоз спричинений грибковими мікроорганізмами Trichophyton rubrum (трихофітон червоний) – становить 70% випадків грибка і Trichophyton mentagrophytes (трихофітон міжпальцевий) – 20% діагнозів.

Заразитися оніхомікозом можна в таких поширених місцях, як: басейн, сауна, лазня, під час носіння чужої шкарпетково-панчішної білизни і навіть на сеансі педикюру.

Крім того, деякі люди схильні до оніхомікозу через різні захворювання. Серед таких патологій виділяють імуносупресивні стани, пов'язані з ВІЛ-інфекцією або хронічним лікування імунодепресантами після трансплантації органів або під час деяких аутоімунних захворюваннях, при підвищеній вологості або ж при механічних пошкодженнях. 

Незважаючи на те, що нелікований оніхомікоз є інфекційним захворюванням, більшість пацієнтів не визнають свої зміни нігтя патологічними, тому за медичною допомогою зазвичай звертаються в запущених випадках. А, між іншим, ігнорування хвороби може призвести до втрати нігтя і поширення інфекції на сусідні шкірні покриви.

 

Як виявляється захворювання.

 

Найчастіше інфекція розвивається на першому та/або п'ятому пальці стопи (якщо зміни торкаються всіх нігтів, це зазвичай є симптомом іншого захворювання, наприклад, псоріазу). Спочатку зміни зачіпають край нігтя, він змінюють природний колір жовтувато-коричневий. Після нігтьова пластина стає крихкою і ламкою, з часом змінює форму і потовщується.

Найхарактерніші симптоми грибкової інфекції нігтів: зміна кольору нігтя на жовтий, коричневий, білий або чорний колір;

потовщення нігтьової пластини й розвиток її підвищеної ламкості;

деформація пластини та її відділення від нігтьового ложа;

неприємний запах від інфікованого нігтя;

поширення запального процесу навколо нігтя.

На пізній стадії захворювання можуть розвиватися виражені болі в нігті і навіть виникати труднощі під час ходіння.

 

Вважається, що головна проблема носить естетичний характер через зміни зовнішнього вигляду нігтя:

• Край нігтя стає жовтим і товстим, нерівним і пошкодженим.

• Руйнується корінь нігтя, з’являються білі та жовті ділянки.

• На поверхні нігтя можна побачити маленькі білі крапки або плями.

• Фіолетовий колір нігтів (у рідкісних випадках меланоніхія).

• Ніготь деформується, він вигнутий, потовщений і затверділий, він легко руйнується на шматки.

 

Профілактика і лікування грибка нігтів.

 

Оніхомікоз слід лікувати якнайшвидше, адже інфекція має тенденцію поширюватися на інші нігті. Крім того, захворювання на пізній стадії призводить до руйнування всієї нігтьової пластини, яку згодом доведеться видалити.

Перед призначенням лікування лікар обов'язково спрямує вас на лабораторний аналіз, який дозволить визначити тип грибка і підібрати максимально ефективне лікування. Допомогти підтвердити діагноз зможе мікологічне обстеження. Аналіз передбачає взяття матеріалу з ураженої нігтьової пластини і дослідження його під мікроскопом.

 

Як відбувається лікування оніхомікозу.

 

Спосіб і тривалість терапії інфекції залежить від багатьох факторів, включаючи тяжкість ураження нігтя, тип збудника і супутні патології.

Лікування грибкової інфекції нігтів зазвичай починається з використання місцевих ліків у формі лаків, лосьйонів або кремів, які цілком впораються з хворобою на ранніх термінах. У разі, якщо зміни зачіпають більш ніж одну пластину, наявні тривалий час, місцеві препарати доповнюються протигрибковими засобами для перорального приймання. Лікар може призначити препарати на основі ітраконазолу або флуконазолу.

У разі, коли оніхомікоз є стійким, не піддається медикаментозному лікуванню або постійно рецидивує, лікар рекомендує видалення інфікованої нігтьової пластинки, тим самим усунувши джерело інфекції.

При виявленні перших ознак оніхомікозу, не варто самостійно починати лікування, воно може бути неправильним, і це лише погіршить ситуацію. Краще звернутися до фахівця, щоб той провів обстеження і поставив точний діагноз. Також лікар призначить правильне, ефективне і придатне у вашому конкретному випадку лікування.

Зверніть увагу, що оніхомікоз заразне захворювання, схильне до частих рецидивів, тому слід дотримуватися важливих профілактичних правил:

не ходити босоніж в басейні, спортивних залах;

виконувати педикюр в салонах з якісною дезінфекцією обладнання;

стежити за чистотою взуття;

регулярно мити ноги;

реагувати на ранні симптоми, наприклад, зміна кольору нігтьової ластини.

Увага! Джерелом повторного зараження грибковою інфекцією є взуття, тому його рекомендується викинути або провести дезінфекцію спеціальними засобами, про які розповість лікар.


Вас може зацікавити: каталог послуг

Фолієва кислота

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: 165 грн

D. Farinae

Категорія: Інші алергени

Ціна: 66 грн


Коментарі
Залишити коментар

Ваш коментар буде першим.
Автор
5

Перехрестенко Андрій Петрович
7
26
років
Вища
Категорія
1
відгуків

Маєш цікаву тему для публікації?

Залиш її нам і можливо наступна стаття буде саме про неї