MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Промивання носа. Для чого промивати ніс

Рубрика: Публікації лікарів | 01 жовтня 2018 | Автор: Стоянов Едуард Вячеславович

Промивання носа, бути чи не бути і для чого промивати ніс

Кожен з нас стикався з нежиттю, закладеністю носа, виділеннями з носа. Часом «соплі» не просто заважають жити, і не тільки спати, а працювати і насолоджуватися життям.

Для початку потрібно зрозуміти функції які виконує наш ніс:

  • Сама головна дихальна, через нього ми вдихаємо і видихаємо. Мудрість говорить: «Дихати ротом, теж, що їсти носом»
  • Не менш важлива - нюхова. Як часто, з початком нежиті у нас пропадають запахи, а часом і смак.
  • Захисна функція носа. Зігрівання повітря, зволоження, очищення, знезараження від бактерій і вірусів які потрапляють у вдихуваному повітрі.
  • Резонаторна функція. Порожнина носа з навколоносових пазух і глотка є повітряними резонаторами голосу, які надають йому милозвучність, тональність і індивідуальну забарвлення.
  • Естетичне значення. Кому приємно спостерігати натертий хусткою ніс з усіма наслідками.

Що ж відбувається коли в наш ніс потрапляє інфекція? Слизова оболонка носа являє собою захисний барьер, який затримує потрапляння на її поверхню патогенних агентів, не дозволяючи їм проникати далі в дихальні шляхи і викликати запалення. Набряк слизової виникаючий при цьому, може бути викликаний і переохолодженням, алергічною реакцією, травмою. Все це призводить до порушення роботи мукоциліарного транспорту.

Мукоциліарний транспорт - це неспецифічний механізм, який здійснює місцевий захист слизової носа і верхніх дихальних шляхів від пилу інфекції. Ресніка клітин, покриті шаром слизу. Створюючи рух на поверхні, вії видаляють забруднену слиз та не дають можливість інфекції затриматися на поверхні і тим самим запобігають початок запалення. Мукоциліарна транспорт є важливою складовою системи місцевого захисту, яка очищує верхні та нижні дихальні шляхи від патогенних агентів екзогенної природи. В результаті роботи вій епітелію відбувається видалення різних біологічно активних агентів — бактерій, вірусів та алергенів.

У нормі наша слизова виглядає так:

Cлизова здорової людини

Функції війок епітелію не порушені, іонно-катіонний склад слизу теж в нормі. В такому стані слизова захищає нас максимально. При попаданні бактерій вірусів, токсинів, частинок пилу та ін. відбувається порушення мукоцилиарной активності і це можна зобразити так.

При попаданні інфекції відбувається зміна в роботі системи:

Cлизова людини: попадання інфекції

Змінюється Іонно-катіонний склад слизу, що призводить до порушення роботи війок епітелію. При цьому слиз з патогенами не видаляється, відбувається застій слизу. Відповідна реакція-набряк, відчуття сухості в носі. Це і є початок захворювання.

Що станься коли ми починаємо робити промивання носа:

Cлизова людини: промивання носа

Поступове відновлення іонно-катіонного рівноваги та нормалізація роботи миготливого епітелію призводять до очищення слизової від екзогенних факторів.

Чим раніше настане нормальна мукоцілліарная активність слизової, тим швидше ви відчуєте поліпшення вашого стану. При правильному промиванні носа, можливо уникнути тривалого лікування, зменшити кількість медичних препаратів, так само і навантаження на ваш бюджет.

Інвестуйте в своє здоров'я.


Вас може зацікавити: каталог послуг

Гомоцистеїн

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: 440 грн

Антистрептолізин-О (кількісний) (ASLO)

Категорія: Ревматоїдна панель

Ціна: 99 грн

Антитіла до тканевої трансглютамінази IgA

Категорія: Аутоімунологія

Ціна: 280 грн


Коментарі
Залишити коментар

Ваш коментар буде першим.
Автор
5

Стоянов Едуард Вячеславович
0
16
років
Вища
Категорія
4
відгуків

Маєш цікаву тему для публікації?

Залиш її нам і можливо наступна стаття буде саме про неї