Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Внутрішньосуглобна пункція

Код послуги 20.14.9
Ціна:
280 грн
У кошик Запис на прийом

Пункція суглоба (внутрішньосуглобова пункція) - це маніпуляція, яка виконується з діагностичної або лікувальної метою. Її з успіхом застосовують хірурги, травматологи, ревматологи. Маніпуляція дає хороший лікувальний ефект при захворюваннях суглобів, дозволяє оцінювати динаміку запального процесу в суглобі, а також служить основою діагностичного алгоритму при травмі, запаленні і т.д.

Внутрішньосуглобова пункція (від латинського punctio- прокол, centesis - прокол) являє собою прокол тонкою голкою, який забезпечує доступ в порожнину суглоба після попереднього знеболювання 1% розчином новокаїну. Маніпуляція безпечна і має вкрай малий відсоток можливих ускладнень. Він становить всього 0,1% випадків.

Діагностична пункція суглобів:

Виконується з діагностичною метою при запальних захворюваннях суглобів і травмах. В процесі пункції з порожнини суглоба отримують синовіальну рідину, яка може містити кров, гній, запальний транссудат або ексудат. Далі проводиться аналіз отриманого пунктату.

Показання:

  • травма суглоба, травматичний гемартроз (наявність крові в порожнині суглоба);
  • гостре запалення суглоба зі скупченням рідини;
  • інфекційний артрит;
  • подагра;
  • ревматоїдний артрит, спондилоартрити, в т.ч. ускладнені вторинним синовітом;
  • специфічні інфекційні та системні захворювання з ураженням суглобів: туберкульоз, бруцельоз, системний червоний вовчак та інші;
  • підготовка до операції ендопротезування, артроскопії колінного суглоба;
  • пункція суглоба проводиться з метою отримання доступу до внутрішньосуглобової порожнини і введення повітря або контрасту перед виконанням рентгенівського обстеження - артрографія або пневмоартрографіі.

Лікувальна пункція суглобів:

Лікувальна пункція суглоба проводиться з метою видалення патологічного вмісту, промивання внутрішньосуглобової порожнини і введення в суглоб лікарських препаратів. У внутрішньосуглобову порожнину можуть вводитися:

  • препарати з хондроїтином, гіалуроновою кислотою, так звані «протези синовіальної рідини»;
  • протизапальні препарати гормонального походження та ін..

Видалення патологічного вмісту сприяє зниженню тиску всередині суглоба, зниження больового синдрому, збільшення мобільності кінцівки, профілактиці інфекційно-запальних ускладнень захворювання, травми. Лікувальна пункція проводиться кілька разів з інтервалом в декілька тижнів.

Як проводиться пункція суглоба:

Основна техніка виконання діагностичної та лікувальної пункції суглоба принципово не відрізняється. Попередньо проводиться знеболювання 1% розчином новокаїну. Далі проводиться прокол (в певних для кожного суглоба точках) шкіри, суглобової капсули і здійснюється доступ в порожнину суглоба. Прокол проводиться з дотриманням всіх заходів стерильності. Пункцію великих суглобів можуть проводити під контролем УЗД (ультразвукова діагностика). Після завершення маніпуляції місце проколу обробляють антисептиком і накривають стерильною пов'язкою.

Лікарі, які надають послугу
Макаров Ігор Віталійович

Ортопед, Травматолог (для дітей та дорослих), Травматолог (для дорослих)

18
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок