Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Видалення швів (за 1 шов)

Код послуги 30213
Ціна:
20 грн
У кошик Запис на прийом

Видалення швів - процедура, яка проводиться через деякий час після їх накладення. У більшості випадків шов знімається після повного загоєння рани і утворення рубця. Але шви підлягають зняттю і в разі розвитку запального або гнійного процесу.

Знімати шви необхідно своєчасно, інакше зростає ризик розвитку ускладнень у вигляді утворення ексудату, так як фіксуючий матеріал являє для організму чужорідне тіло.

Основні показання

Основне показання до процедури - часткове або повне загоєння рани. Зазвичай зняття швів проводиться після 6-7 днів після їх накладення. Якщо вони накладені в місцях з більш інтенсивним кровообігом (шия, голова), термін скорочується до 3 днів.

Як підготуватися до процедури

Особливої підготовки з боку пацієнта не потрібно. У перев'язному кабінеті лікар проінформує хворого, для чого саме і яким чином буде проводитися процедура. Також фахівець розповість, які можуть виникнути ускладнення і що повинен робити при цьому пацієнт.

Особливості процедури

Перед початком процедури шов обробляється антисептичним препаратом. Кінець вузла шва захоплюється спеціальним пінцетом, потім відводиться в протилежну від шва сторону. Якщо шов виконаний шовковою ниткою, то її розсікають за допомогою медичних ножиць, попередньо підвівши їх під неї. Після цього нитку витягується і відкладається в заздалегідь приготовлену ємність (таз). Рана повторно обробляється антибактеріальним засобом, на неї накладається стерильний бинт або пов'язка.

Простіше знімати шви, накладені на шкірні покриви і слизові оболонки. В цьому випадку провести процедуру може досвідчена медсестра, в інших випадках потрібна участь хірурга.

При знятті швів, виконаних за допомогою спеціальних скоб, використовуються хірургічні затискачі. Процедура може проводитися в кілька етапів, за умови хорошого загоєння рани. Іноді після зняття шва може спостерігатися незначна кровотеча, що вважається нормальним.

Тривалість маніпуляції залежить від методу накладання та розміру шва. Зняття скоб займає від 3 до 5 хвилин, нитки - від 10 до 15.

Госпіталізація після процедури не проводиться, призначається домашній догляд із застосуванням антибактеріальної терапії та місцевого лікування.

Лікарі, які надають послугу
Гордій Андрій Степанович

Ортопед, Травматолог (для дорослих)

20
0
0

Запис на прийом
Макаров Ігор Віталійович

Ортопед, Травматолог (для дітей та дорослих), Травматолог (для дорослих)

19
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок