Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Перев'язка

Код послуги 20.14.15
Ціна:
210 грн
У кошик Запис на прийом

Перев'язка - це лікувальний захід, яке необхідно при виразках, пораненнях, після хірургічних операцій та інших порушень шкірного покриву. Пов'язка накладається з метою захисту рани, вона запобігає потраплянню мікробів і забруднень на поверхню рани.

Залежно від ходу лікувального процесу і від характеру ушкоджень, частота перев'язок може бути різною.

Якщо пов'язка була накладена після операції, процес загоєння протікає без ускладнень, то необхідність в першій перев'язці виникає приблизно через тиждень (для того, щоб зняти шви). Рідко перев'язки робляться і при поверхневих ранах, які гояться під струпом.

Всі інші випадки свіжих ран вимагають більш частих перев'язок. Позапланова перев'язка необхідна, якщо пацієнт відчуває біль в області рани. Підвищення температури тіла також є сигналом до лікарського огляду і накладення нової пов'язки. Якщо пов'язка, накладена на гнійну рану, що не намокла, перев'язка робиться через пару днів. Якщо пов'язка промокає, необхідно робити перев'язку щодня.

Перев'язка кілька разів на добу потрібно, якщо пацієнту в рану були введені антисептики або антибіотики, а також в процесі постійного зрошення рани через спеціальні дренажі.

Підготовка до процедури

Все, що може знадобитися для перев'язки, слід підготувати заздалегідь. В особливих випадках, коли медична допомога надається поза медустанови, рекомендується використовувати індивідуальні пакети для перев'язок або стерильні серветки, які можна придбати в будь-якій аптеці. Подальше звернення до лікарні за професійною допомогою при цьому також є обов'язковим.

У лікувальних установах лікарі мають свої перев'язувальні матеріали та інструменти (обов'язково стерильні). Для дотримання правил асептики, необхідно обробити руки, надіти стерильні рукавички і маску. Найбільш сприятливі умови, які зроблять процедуру максимально безпечною, можуть бути створені тільки в лікарнях.

У найскладніших випадках, зважаючи на неможливість досягнення абсолютної дезінфекції рук, лікарі використовують інструментальну перев'язку.

Як проходить процедура

Перев'язка проводиться в спеціальному кабінеті перев'язувальній кімнаті, яка, як правило, знаходиться в хірургічному відділенні лікарні. Маніпуляція вимагає суворого дотримання всіх правил асептики і антисептики, щоб уникнути зараження рани і пов'язаних з цим ускладнень. Приймаючі в проведенні перев'язки участь медичні працівники, повинні надіти стерильний халат, маску, рукавички, рівно як і перед майбутньою хірургічною операцією.

На столі заздалегідь розташовуються пінцети, набір тупих гачків, ножиці, затискачі, голкотримач, шовні матеріали, шприци та інше приладдя, які можуть знадобитися під час проведення процедури. У перев'язувальній кімнаті обов'язково має бути хороше освітлення і операційний стіл, на якому, як правило, потрібно розташувати пацієнта. Сидіти пацієнт може тільки в найпростіших випадках, наприклад, при невеликому пораненні на одній з верхніх кінцівок. Зняття пов'язки в медичних установах, а також будь-які маніпуляції на рані і накладення нової пов'язки проводиться за допомогою стерильних інструментів.

При цьому руками до рани, а також до стерильного перев'язному матеріалу, торкатися небажано, а всі використовувані інструменти обов'язково повинні змінюватися при черговій перев'язці.

Інструментальний тип перев'язок з введенням дренажів потребують досвіду, оскільки ці маніпуляції набагато складніше.

Первинне накладення пов'язки після отримання пацієнтом випадкового поранення вимагає звільнити пошкоджену область тіла пацієнта від одягу або взуття, прибрати з рани видимі сторонні тіла (в тому числі волосся, піщинки, сміття) за допомогою пінцета, очистити шкіру навколо рани за допомогою спирту. Якщо поранення було отримано в волосистої частини тіла, бажано збрити або обстригти волосся навколо ушкодження. В процесі обробки шкіри саму рану необхідно прикрити.

Поверхневі садна і невеликі ранки необхідно провести їх обробку за допомогою спиртового розчину йоду. Великі поранення вимагають обробки всіх пошкоджених тканин. Перев'язка неінфікованих чистої рани з накладенням швів проводиться з попередньою обробкою шкіри і самого шва.

Лікарі, які надають послугу
Макаров Ігор Віталійович

Ортопед, Травматолог (для дітей та дорослих), Травматолог (для дорослих)

18
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок