Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Ангіома, ангіофіброма (гемангіома) видалення 1 шт

Код послуги 20.16.3
Ціна:
150 грн
У кошик Запис на прийом

Гемангіома - доброякісне судинне утворення, що з'являється через ембріонального порушення розвитку кровоносних судин. Пухлина з'являється на будь-якій ділянці шкірного покриву, має вигляд червоного, багряного або синюшного плями, що підноситься над поверхнею шкіри. Найчастіше виявляється при народженні або утворюється протягом перших тижнів життя. Лікування - хірургічне та консервативне.

Загальні відомості про хвороби

Гемангіома з'являється у дітей як родима пляма. Така зміна є результатом пороку розвитку судин. Частота виявлення гемангіом у новонароджених досягає 3%. У 10% проблему виявляють на першому році життя дитини. Дані статистики підтверджують, що це найпоширеніша доброякісна пухлина м'яких тканин в педіатрії. Частота виявлення досягає 50% випадків. Проблема в 3-5 рази частіше виявляється у дівчаток. Гемангіома у дорослих проявляється у виняткових випадках при неповноцінному лікуванні в дитячому віці.

Доброякісна пухлина швидко прогресує. Вона стрімко розростається на поверхні шкіри і в глибину. У міру зростання, дефект здатний розсваритися навколишні тканини, призводити до порушення функцій зору, слуху, дихання. При травмуванні гемангіоми виникає ризик інфікування і освіти виразкових деформацій на поверхні.

Причини гемангіоми остаточно не вивчені. Встановлено, що патологія є наслідком зміни формування судинної системи на ембріональному етапі. Вплинути на цей процес можуть такі чинники:

 • прийом вагітною жінкою лікарських препаратів певних груп;
 • перенесені вірусні захворювання;
 • несприятливі екологічні умови.

Оскільки гемангіому на шкірі частіше виявляють у дівчаток, присутній зв'язок пухлини з гормональною регуляцією, але вона не є основним фактором.

Основні різновиди захворювання і його симптоми

Залежно від морфологічних ознак розрізняють такі види гемангіом:

 • проста (капілярна). Має чіткі межі, червоний або червоно-синій колір. Блідне при натисканні, а потім відновлює відтінок;
 • кавернозна (пещериста). Горбисте, вузлове утворення, яка була підшкірно. Характерна м'яка еластична консистенція, що порозумівається структурою - всередині знаходяться каверни, заповнені кров'ю;
 • комбінована. Має шкірну і підшкірну частину. Клінічні прояви характерні для капілярного і пещеристого типу;
 • змішана. Пухлина зі складною будовою, що містить елементи судинних, нервових, сполучних і лімфоїдних тканин. Колір, консистенція і вид розрізняються, залежать від складу тканин.

Пухлини мають одиничний і множинний характер, бувають дрібними і великими. У 95% випадків в педіатрії діагностують прості форми. Симптоми гемангіоми виявляються тільки зовні, рідко пацієнт скаржиться на свербіж і дискомфорт в ураженій зоні.

Лікування і обстеження дитини з гемангіомою забезпечує:

 • педіатр;
 • хірург;
 • дерматолог.

Додатково показана консультація офтальмолога, отоларинголога, уролога, стоматолога та дитячого гінеколога. З метою визначення глибини поширення та оцінювання структури проводиться УЗД ураженої області. У комплексі оцінюється швидкість кровотоку в самої пухлини і постачають її судинах.

Прогноз для пацієнтів - сприятливий. Пухлина може регресувати самостійно. Пухлина м'яких тканин, що не має показань до оперативного видалення, усувати не обов'язково. Рішення про схему впливу або методикою динамічного контролю завжди приймає лікар.

Інформація про лікування

Раніше при виявленні гемангіоми в дитячому віці приймалася вичікувальна тактика, медики розраховували на те, що пухлина розсмокчеться самостійно до досягнення пубертатного періоду. Згодом дане твердження стало неактуальним через невисоку частоту зворотного розвитку. Всього в 5% випадків гемангіома у дітей сходить з шкіри без наслідків, в 2% випадків це відбувається до 5-річного віку.

Сьогодні лікування гемангіоми проводять наступними методами:

 • фізичне видалення;
 • хірургічна резекція;
 • медикаментозна терапія.

До переліку популярних методів фізичного видалення відносять кріодеструкцію, лазерне опромінення, склеротерапію і електрокоагуляцію. Описані способи дозволяють безболісно прибрати пухлина м'яких тканин. Повне зникнення займає від кількох місяців до кількох років. На шкірі можуть залишатися рубці.

Хірургічний метод рідко застосовують в сучасній практиці. Його використовують при невеликих гемангіомах у дорослих пацієнтів. Найчастіше січуть пухлини, розташовані на невидимих ​​ділянках тіла. Косметичний ефект - сумнівний, на поверхні шкірного покриву залишаються шрами.

Медикаментозна терапія грунтується на використанні гормональних та протипухлинних препаратів. Часто застосовується на підготовчому етапі з метою зменшити область гемангіоми. Повне розсмоктування внаслідок медикаментозної терапії відбувається рідко, не більше ніж в 2% випадків.

Підібрати ефективний метод впливу і позбутися від гемангіоми на шкірі допоможуть фахівці нашої клініки. Лікарі проведуть обстеження і визначать максимально ефективну схему впливу, встановлять прогноз можливості самостійного усунення. Обстеження на новому обладнанні - запорука успішної терапії. Досвід лікарів дозволить вибрати кращу схему усунення гемангіоми, що дозволяє не побоюватися можливих наслідків.

Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

7
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок