Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Анальгезія аплікаційна (без медикаментів)

Код послуги 20.16.4
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Аплікаційна анестезія лідокаїном - це поверхневе знеболювання за допомогою кремів, мазей, спреїв. Препарат застосовується зовнішньо - його наносять на шкіру або слизову оболонку. Найпоширеніші сучасні препарати аплікаційної анестезії - це спрей-лідокаїн і крем ЕМЛА.

Як діють місцеві анестезуючі препарати?

Опинившись на шкірі активна діюча речовина проникає в тканини і впливає на мембрану нервового волокна і чутливі закінчення. Блокуючи натрієві канали нерва, ці анестетики забезпечують високий знеболюючий ефект. Тривалість і глибина впливу визначається часом аплікації.

Де використовується аплікаційна анестезія?

Найчастіше вона застосовується для знеболювання при проколі шкіри при введенні катетера, ін'єкціях, заборі крові, а також в наступних областях медицини, як:

  • стоматологія (при видаленні зубів і зубного каменю, для зняття блювотного рефлексу при проведенні процедур);
  • хірургія (при поверхневих хірургічних втручаннях. Наприклад, при заборі клаптя для пересадки шкіри, при механічному очищенню трофічних виразок);
  • дерматологія (при видаленні контагіозного молюска);
  • косметологія (перед виконанням татуажу, епіляції, мезотерапії, лазеротерапії);
  • гінекологія (при видаленні кондилом);
  • педіатрія (для забору крові, постановки щеплень).

Спрей-лідокаїн і ЕМЛА: в чому різниця?

Препарати розрізняються складом. Якщо в спрей входить тільки одна речовина - лідокаїн, то в крем ЕМЛА - лідокаїн разом з прилокаїн.

Лідокаїн і прилокаїн відносяться до класу амідів середньої дії. Їх ефект зберігається в середньому 1-1,5 ч.

Анестезуючий ефект лідокаїну вище, ніж у новокаїну в 4 рази. Він погано проникає через поверхневий епітелій шкіри. Тому спрей частіше застосовують при проведенні маніпуляцій на слизових оболонках - там результативність знеболювання вище.

Прилокаїн діє повільніше, але довше, ніж лідокаїн, і менш токсичний. Поєднання двох анестетиків в кремі ЕМЛА дозволяє продовжити дію препарату, забезпечити йому додаткові функції. Наприклад, у ЕЛМА глибина знеболювання залежить від тривалості нанесення, тоді як у спрею-лідокаїну ефект поширюється тільки на поверхневі шари шкіри і то - лише при створенні додаткових умов (накладення пластиру або плівки, що перешкоджає випаровуванню вологи). Таким чином, крем підходить і для процедур, що проводяться на шкірі, і для тих, що проводяться на слизових оболонках.

Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

7
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок