Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Кератома 3 ступеня складності

Код послуги 30237
Ціна:
350 грн
У кошик Запис на прийом

Кератома - доброякісна шкірна пухлина, утворена з частинок відмираючого епітелію. Імовірність її виникнення збільшується з віком. Нарости бувають лускатими і злегка піднятими, мають коричневе або чорне забарвлення. Зазвичай з'являються на голові, шиї, грудей або спині.

Більшість пухлин цього типу нешкідливі і не заразні. Деякі їх різновиди мають здатність до до перетворення у злоякісні. Необхідності в обов'язковому термінового лікування кератом немає. Деструкція новоутворення потрібно, якщо воно локалізоване в місцях, що піддаються постійному тертю об одяг. Крім того, процедуру проводять, якщо патологічний осередок розташований на відкритих ділянках тіла і створює естетичні незручності.

У яких випадках показано видалення кератоми

Видалення кератоми показано в наступних випадках:

  • протягом короткого часу з'являється велика кількість нових пухлин;
  • нарости дратуються або кровоточать, коли одяг треться об них;
  • пухлина швидко росте, змінює колір, консистенцію, запалюється, болить.

Наявність зазначених ознак може свідчити про виникнення злоякісного процесу. Щоб виключити його, консультація дерматолога повинна бути проведена навіть тим пацієнтам, які не мають наміру позбавлятися від кератоми.

Методи лікування

Існує кілька варіантів видалення епідермальних пухлин:

  • Заморожування рідким азотом (кріохірургія). Кріохірургія - ефективний спосіб видалення шкірних новоутворень. Він дозволяє швидко позбутися від невеликих наростів, проте не завжди працює в відношенні пухлин великого розміру і товщини (наприклад, шкірний ріг). В області втручання може сформуватися зона гіпопігментації.
  • Вишкрібання новоутворення (кюретаж). Проводиться під місцевою анестезією. Хірург механічно видаляє патологічний осередок з використанням скальпеля і спеціальної кюретки. При лікуванні тонких або плоских новоутворень вишкрібання проводиться спільно з кріозаморозкою. Іноді виникає потреба в додатковій електрокоагуляції.
  • Спалювання електричним струмом (електрокоагуляція). Здійснюється під місцевим знеболенням. Лікар за допомогою спеціального електрокоагулятора фактично спалює пухлина. На її місці утворюється скориночка, яка закриває рану і запобігає інфікуванню. Кровотеча відсутня. При неправильному проведенні процедури можуть формуватися шрами.
  • Видалення кератоми лазером. Для руйнування пухлини використовується вузькоспрямований світловий пучок певного спектру. Під його впливом клітини миттєво нагріваються, з них випаровується рідина. Решта сухі структури руйнуються і перестають існувати. Метод відноситься до категорії сучасних і безпечних способів боротьби з нашкірними новоутвореннями.
  • Хімічна деструкція. Суть методу полягає в нанесенні на патологічну ділянку 40% -вого перекису водню або слабких органічних кислот. Підходить для усунення себорейного кератозу. Щільні пухлини великої товщини слабо піддаються цього різновиду лікування. Контролювати глибину впливу хімічних речовин складно. Крім того, вони можуть потрапляти на здорову шкіру, дратувати і пошкоджувати її. Застосування кислотної деструкції новоутворень сьогодні обмежена.
Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

8
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок