Консультації лікарів, лікарські послуги в Києві, ціна | Клініка Медіан Контагіозний молюск - видалення 1 шт - MEDIAN

Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Контагіозний молюск - видалення 1 шт

Код послуги 30240
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Контагіозний молюск характеризується скупченнями рожевих, куполоподібних, гладких, воскоподібних або нагадують перлину, папул з вдавлення в центрі діаметром 2-5 мм, викликаними вірусом контагіозного молюска. Діагноз встановлюється на підставі даних клінічної картини. Лікування спрямоване на запобігання поширенню або видалення косметично неприйнятних висипань і може включати механічні методи лікування (наприклад, кюретаж, кріодеструкція) і застосування зовнішніх дратівливих речовин.

Вірус контагіозного молюска часто викликає локальну хронічну інфекцію. Передача інфекції здійснюється при безпосередньому контакті; поширення виникає шляхом аутоінокуляції і через предмети побуту (наприклад, рушники, мочалки) і воду в ванних кімнатах. Контагіозний молюск поширений серед дітей. Дорослі заражаються при безпосередньому контакті шкіри з шкірою інфікованої людини (наприклад, при сексуальному контакті, під час спортивної боротьби). У хворих з порушенням функції імунної системи (наприклад, в результаті ВІЛ / СНІДу, прийому кортикостероїдів або хіміотерапії) можуть виникнути більш поширені інфекційні захворювання.

Клінічні прояви

Контагіозний молюск може виникнути на будь-якій ділянці шкірного покриву, за винятком долонь і підошов. Висипання представлені скупченнями рожевих, куполоподібних, воскоподібних або нагадують перлину папул з пупковидним вдавлення в центрі, зазвичай досягають 2-5 мм в діаметрі, які найчастіше виникають на шкірі обличчя, тулуба і кінцівок у дітей, а у дорослих - в області лобка, статевого члена у чоловіків або зовнішніх статевих органів у жінок. Висипання можуть досягати 10-15 мм в діаметрі, особливо у хворих з ВІЛ-інфекцією та імунодефіцитом іншого генезу.

Висипання зазвичай не супроводжуються сверблячкою або болем і можуть випадково виявлятися під час фізикального обстеження. Однак, вогнища ураження можуть запалюватися і супроводжуватися сверблячкою, у міру того як організм бореться з вірусом.

Діагностика

Діагноз контагіозний молюск ґрунтується на даних клінічної картини; в біоптаті або мазку отриманого вмісту виявляються типові тільця включення, однак проведення цих досліджень потрібно тільки в тих випадках, коли діагноз не ясний.

Диференціальний діагноз проводиться з фолікулітом (якщо розмір висипань становить 2 мм).

Лікування

  • Фізичне видалення: кюретаж, кріодеструкція, лазерна коагуляція або електрокоагуляція
  • Зовнішні дратівливі речовини (наприклад, трихлороцтова кислота, кантаридин, третиноїн, подофіллотоксін)
  • Іноді застосовується комбінована терапія

Більшість висипань спонтанно регресує протягом 1-2 років, але вони можуть зберігатися протягом 2-3 років. Лікування контагіозного молюска проводять за косметичними показниками або для запобігання подальшого поширення інфекції. Можливе проведення терапії за допомогою кюретажу, кріодеструкції, лазерної коагуляції, електрокоагуляції, трихлороцтової кислоти (розчин 25-40%), кантаридину, подофіллотоксина (у дорослих), третіноіна. Деякі лікарі використовують саліцилову кислоту, але інші вважають її занадто дратівливим засобом для багатьох ділянок тіла, уражених молюском. Аналогічні проблеми існують з використанням гідроксиду калію (KOH). Невеликі дослідження показують, що ефективним може бути Інгеноль мебутат в формі гелю, цитотоксичний засіб, що використовується для лікування актинічного кератозу. Висипання молюска в області очей слід видаляти шляхом дуже обережною деструкції, процедуру повинен проводити досвідчений лікар. Поразки можна акуратно здавити пінцетом, щоб видалити центральне ядро. Найменш хворобливі методи лікування використовуються в першу чергу у дітей.

Проводити кюретаж і використовувати рідкий азот можна через 40-60 хвилин після нанесення зовнішнього анестетика, наприклад евтектичні суміші зовнішніх анестетиків (ЕМЛА) або 4% крему з лідокаїном під оклюзійну пов'язку. Крем ЕМЛА слід використовувати розумно, оскільки він може надавати загальний токсичний ефект, особливо у дітей. У дорослих дуже ефективний кюретаж, але при проведенні без анестезії процедура дуже болюча.

Кантаридин безпечний і ефективний, але може викликати утворення бульбашок. Одна крапля кантаридину наноситься безпосередньо на вогнище ураження молюском. Ділянки, які пацієнти (особливо діти) можуть розчісувати, слід закрити пов'язкою, оскільки слід уникати контакту пальців з висипаннями. Кантаридин не можна наносити на шкіру обличчя або періорбітальну область, оскільки бульбашки можуть утворитися непередбачувано. У разі контакту кантаридину з рогівкою можливе виникнення рубця. Кантаридин потрібно змивати водою з милом через 6 годин після нанесення. Менше 15 вогнищ слід обробляти одночасно, оскільки після нанесення кантаридину можлива реінфекція з необроблених висипань. Якщо препарат призначається дітям, батьків слід попередити про ризик розвитку бульбашок.

Дерматологи часто використовують комбіновану терапію, наприклад рідкий азот або кантаридин в процедурному кабінеті або крем з ретиноїдами для домашнього застосування. Цей варіант терапії зазвичай ефективний, але у деяких хворих регрес висипань настає через 1-2 місяці.

Дітям не слід забороняти відвідувати школу або дитячий сад. Однак, для зменшення ризику поширення інфекції висипання повинні бути закриті пов'язкою.

Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

8
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок