Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Фіброма м`яка більше 5 мм - видалення

Код послуги 30251
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Фіброма - доброякісна пухлина шкіри, сформований з сполучної тканини. Вона може з'явитися на будь-якій частині тіла. Зовні фіброма виглядає як ущільнення або вузлик. Це утворення не несе серйозної шкоди здоров'ю, не викликає дискомфорту і болю. Однак часто фіброма з'являється на відкритих ділянках тіла і є косметичним дефектом. Видалення фіброми проводиться не тільки з естетичних міркувань: освіта може легко травмуватися лезами бритви, елементами одягу.

Якщо фіброма доставляє вам незручності, зверніться до хірурга. Існує кілька сучасних методів видалення, які дозволять назавжди забути про освіту.

Види фібром і причини їх появи

Основним фактором ризику розвитку фіброми вважається спадкова схильність. Також причиною утворення можуть стати гормональні зміни, порушення роботи ендокринної системи. Є два види фібром:

  • Тверді: мають широку основу. Така фіброма щільна, може бути опуклою або трохи втиснула. Відмітна ознака - при стисненні пальцями освіту занурюється всередину.
  • М'які: розташовані на ніжці з шкірних вузликів. Найчастіше зустрічаються у людей похилого віку та осіб з надлишковою масою тіла. Формується на обличчі (століттях), шиї, в паху, пахви.

Вид освіти не впливає на вибір методу видалення фіброми шкіри. Однак важливо віддати перевагу сучасні інструменти, якщо мова йде про особу. Так, лазерна технологія дозволяє видалити шкірний наріст без шрамів і рубців в разі маленьких розмірів, в разі розмірів більше 5 мм в діаметрі краще провести хірургічне висічення з накладенням косметичних швів.

Діагностика та підготовка

Перед операцією важливо пройти огляд і комплексну діагностику. Передопераційна підготовка передбачає лабораторні аналізи: загальний і біохімічний аналіз крові, дослідження сечі, визначення згортання, рівня глюкози. Важливо також переконатися у відсутності інфекційних захворювань.

Методи видалення

Позбавлення від фіброми можливо за допомогою декількох методів. Лікар вибере відповідний з урахуванням розмірів і різновиди освіти, його локалізації, побажань пацієнта. Видалення фіброми хірургічним шляхом проводиться під місцевим знеболенням з використанням скальпеля. У тому випадку, якщо мова йде про м'яке утворення на тонкій ніжці, площа втручання буде менше. Якщо основа широке, процедура може залишити рубець.

До сучасних методів відносять такі:

  • Видалення фіброми лазером - найефективніший і безпечний метод. За допомогою лазера можна акуратно посікти наріст без шрамів і рубців в разі маленьких розмірів. Коагулюють і антисептичні властивості лазерного променя сприяють мінімізації ускладнень.
  • Радіохвильове видалення - дієвий метод, який також дозволяє попередити кровотечі і інфікування післяопераційної рани.
  • Електрокоагуляція - вплив струмом дозволяє позбутися від освіти досить швидко і ефективно. Питання про рубці визначається розмірами фіброми і іншими параметрами.

Лазерна технологія є однією з найбільш розповсюджених. Сучасні лазерні установки дозволяють налаштувати інтенсивність і глибину впливу променя, врахувати індивідуальні параметри освіти кожного пацієнта, що виключає опіки та інші неприємні наслідки процедури. Процедура проводиться з використанням місцевого знеболювання.

Відновлювальний період

Позбавлення від фіброми не вимагає госпіталізації і майже не накладає обмежень. Слід захистити оперується від попадання прямих сонячних променів, не відвідувати солярій протягом двох тижнів. В іншому можна вести звичний спосіб життя. У більшості випадків рецидиву не виникає, однак при наявності множинних фібром необхідно пройти комплексне обстеження і з'ясувати причини.

Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

8
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок