Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Видалення гігроми > 1 см

Код послуги 30307
Ціна:
2000 грн
У кошик Запис на прийом

Гігрома - це доброякісна пухлина, яка формується з сполучної тканини суглобів. Найчастіше виникає в області зап'ястя, голеностопа, рідше на пальцях рук і ніг, ліктях і колінах. Структура гігроми включає щільну капсулу і рідкий вміст.

Видалення гігроми - найбільш ефективний метод лікування, тому при появі ознак освіти варто звернутися до хірурга або травматолога-ортопеда.

Причини появи

Мягкотканне утвореня може бути пов'язано зі слабкістю капсули суглоба. Це призводить до формування своєрідної грижі. Кіста може бути наповнена серозним або слизовим вмістом. Активного запалення може не бути, однак незважаючи на це дискомфорт і обмеження рухів спостерігаються часто.

Симптоми і діагностика

На ранньому етапі розвитку гігрома може бути непомітною і не доставляє незручностей. У міру зростання кісти з'являються болі при згинанні і розгинанні суглоба, обмеження рухів. Збільшуватися гігрома може при високих навантаженнях на суглоб.

Виглядає освіту як кругле ущільнення в області суглоба. При натисканні іноді виникає біль, а шкіра над гігрома рухлива і гнучка.

Зазвичай хірурга досить візуального огляду для того, щоб припустити гігрому. Але слід також провести додаткову діагностику, щоб виключити інші патології. Досить УЗД суглоба і м'яких тканин, пальпації, іноді потрібно біопсія. В рамках підготовки до операції фахівець також призначить лабораторні аналізи, ЕКГ та інші методи оцінки загального стану здоров'я.

Лікування гігроми

Висічення гігроми дозволяє видалити гігрому повністю, але так як операція не дає 100% гарантії на відсутність виникнення рецидиву, за різними даними навіть при висіченні ризик рецидиву іноді досягає 50%, можна починати з консервативних методів лікування.

Наприклад, при невеликих розмірах гігроми і при простій гігрома, без наявності декількох камер і перемичок.

Показанням для лікування гігроми є такі симптоми як: сильний дискомфорт, виражений косметичний дефект, порушення рухливості суглоба. Збільшення в розмірах призводить до здавлення нервових закінчень і кровоносних судин, тому болю можуть посилюватися.

Медикаментозні способи лікування гігроми застосовуються лише при запаленні: ліки і фізіотерапія можуть прибрати запалення, але не можуть вилікувати новоутворення.

При рецидиві після консервативних методів лікування потрібно думати про оперативне лікування.

Порядок проведення операції

Чим раніше ви позбавитеся від гігроми, тим простіше буде проходити втручання.

Операція проводиться під місцевим знеболенням і займає не більше півгодини. При такому втручанні не потрібно госпіталізація - відправитися додому можна вже в цей же день.

Видалення гігроми на руці або нозі передбачає невеликий розріз шкіри. Спеціаліст отримує доступ до пухлини і повністю січуть її, вшивають синовіальну сумку. Важливо видалити патологічні тканини повністю, щоб виключити рецидив хвороби. На м'які тканини накладаються шви, що розсмоктуються. При накладенні звичайних їх знімають десь на 10 добу після операції.

Кістозна пухлина суглоба також видаляють за допомогою лазерних технологій. У цього методу є вагома перевага: відсутність інструменту, який безпосередньо контактує з тканинами. Вплив лазерного променя дозволяє позбутися від патологічного утворення, одночасно запаюючи судини і дезинфікуючи рану. Це дозволяє попередити інфікування і кровотечі.

У деяких випадках операцію необхідно проводити у відділеннях хірургії кисті.

Відновлювальний період

Після операції фахівець розповість про те, як часто потрібно буде відвідувати процедурний кабінет для перев'язок, якщо це буде потрібно. На оперовану область накладається фіксуюча лангета або ортез. Компресійну пов'язку необхідно міняти відповідно до рекомендаці.

Протягом 2-3 тижнів необхідно обмежити навантаження на суглоб. До силових видів спорту можна буде повернутися тільки через 8 тижнів. Лікар призначить комплекс вправ для відновлення функції суглоба і поліпшення кровообігу.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок