Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Розкриття гідроаденіту

Код послуги 30286
Ціна:
1000 грн
У кошик Запис на прийом

Гідроаденіт - це інфекційно-запальне захворювання, що вражає потові залози в області пахвової западини, рідше - в паховій і пупковій області. Така локалізація запалення обумовлена ​​наявністю в цих зонах потових залоз, що виділяють більш рясний піт з сильним запахом.

Симптоми та стадії розвитку гідроаденіту

Виникнення гідроаденіту провокують недотримання гігієни, знижений імунітет, наявність на шкірі бактерій-збудників. В результаті під шкірою утворюється ущільнення розміром від кількох міліметрів до 2 см. Протягом 3-5 днів вузол росте і в ньому накопичується гній, посилюються больові відчуття. Перебіг гідроаденіту завершується мимовільним розкриттям гнійника.

Якщо цього не відбулося, рекомендуємо звернутися до лікаря для проведення хірургічного лікування.

Показання до хірургічного лікування гідроаденіту

  • запалення з області потових залоз з гнійним вмістом;
  • руйнування потових залоз і формування абсцесу.

Відсутність лікування може призвести до серйозних ускладнень: потрапляння гною в кров або навколишні тканини, інтоксикації організму і розвитку сепсису.

Діагностика гідроаденіту і підготовка до процедури

При огляді пацієнта лікар диференціює гідраденіт від інших запальних захворювань шкіри: фурункул, флегмони і т.д. і визначає стадію розвитку захворювання. При розтині гнійника обов'язково беруть матеріал для бактеріологічного аналізу. Результати дослідження дозволять підібрати ефективну антибактеріальну терапію в післяопераційному періоді. Хірургічне лікування гідроаденіту не вимагає спеціальної підготовки, проте наші пацієнти обов'язково здають стандартний комплекс аналізів крові та сечі.

Операція по розкриттю гідроаденіту

Вибір методики оперативного втручання залежить від характеру і стадії захворювання.

  • Гідроаденіт у вигляді одиночного гнійника. У цьому випадку лікар просто розкриває нарив і встановлює дренаж для відтоку гною. Процедура проводиться під місцевою анестезією і триває близько 20 хвилин. Відразу після операції ви зможете повернутися додому.
  • Рецидивуючий гідраденіт. Якщо запалення виникає повторно в одному і тому ж місці, просте видалення гнійника і дренування буде неефективним, тому додатково хірург видаляє потових залоз, схильну до запалення, і січуть вузли та свищі від попередніх запалень. Цю операцію ми також проводимо із застосуванням місцевого знеболювання.

Реабілітація після лікування гідроаденіту

Відразу після розтину гідраденіту на рану накладають пов'язку з антисептичним препаратом. Пов'язки необхідно міняти щодня, до повного загоєння рани - як правило, протягом 7-10 днів. Також лікар може призначити антибактеріальну терапію і проведення фізіопроцедур.

Для профілактики повторного утворення гідроаденіту слід дотримуватися дієти з великою кількістю свіжих овочів і фруктів, по можливо виключити солодощі, гострі і солоні страви, алкоголь. Не забувайте і про ретельної гігієни проблемних місць: намагайтеся носити одяг з натуральних тканин, не користуйтеся антиперспірантами, уникайте частого гоління проблемних зон.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок