Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Розкриття фурункула, карбункула

Код послуги 30288
Ціна:
900 грн
У кошик Запис на прийом

Фурункул - гнійне запалення волосяного фолікула. Розвивається через попадання стафілококової інфекції в сальні залози при мікротравмах, недотриманні правил гігієни, підвищеної пітливості, алергії, зниження імунітету. Фолікули утворюються на будь-яких ділянках шкіри, частіше на обличчі - губах і в носі, - у вухах і в природних складках - під пахвами, під грудьми і сідницями. За характером висипань бувають поодинокими і рецидивуючими, за формою поодинокими і множинними (фурункульоз).

Стадії розвитку фурункула і симптоми

У міру дозрівання фурункул послідовно проходить 3 стадії розвитку. Для кожної з них характерна специфічна клінічна картина.

Перша - стадія інфільтрату. Після потрапляння стафілокока в волосяний фолікул на невеликій обмеженій ділянці поступово розвивається запалення. Уражена область червоніє, ущільнюється і набрякає.

На другій стадії - нагноєння і некрозу - вогнище запалення збільшується до декількох сантиметрів у діаметрі. З'являється хворобливість уражених тканин, посилюється при пальпації.

Через 3-4 дні розвивається гнійно-некротична стадія. У центрі інфільтрату формується невелика височіє пустула конусоподібної форми. Усередині нариву утворюється некротичний стрижень з гною і відмерлих клітин. Процес нерідко супроводжується інтоксикаційною лихоманкою, загальною слабкістю і сильним болем.

Через деякий час пустула лопається, з неї витікає гній і відходить некротичний стрижень. Набряклість спадає, больовий синдром вщухає. Стан хворого поліпшується.

Остання стадія - загоєння. Після очищення рани на місці інфільтрату залишається глибока порожнина. Поступово вона заповнюється грануляційною тканиною. Шкірні покриви відновлюються. На місці великих фурункулів формуються рубці.

Чим небезпечні фурункули

При неправильному лікуванні фурункулів, самолікуванні, спробах видавити гнійник або при його травмуванні (наприклад, при голінні) нерідко розвиваються ускладнення. До них відносять:

  • флегмони і абсцеси м'яких тканин - великі гнійні ураження;
  • тромбози - закупорки - лімфатичних і венозних шляхів;
  • септичні флебіти, лімфангіти і лімфаденіти - запалення кровоносних і лімфатичних судин, лімфатичних вузлів.

Попадання збудника у внутрішні органи і кровоносну систему іноді закінчується загрозливим життя станом - сепсисом. При самолікуванні фурункулів на обличчі інфекція може потрапити в головний мозок і викликати менінгіт.

Правильне лікування більшості фурункулів - хірургічна операція

Самолікування за допомогою мазі Вишневського, компресів, може спровокувати неконтрольоване поширення і генералізацію гнійного процесу, тому тактику лікування фурункула визначає тільки лікар. Якщо гнійник правильно не розкрити і дренувати, антибіотики, протизапальні та інші препарати не можуть ефективно діяти на уражені гноєм тканини.

Розтин і дренування фурункула

Якщо гнійний процес виходить за межі волосяного фолікула, потрібне обов'язкове хірургічне втручання. Його виконують в класичній техніці або за допомогою лазера. Лазерне видалення фурункула супроводжується додатковим знезараженням уражених тканин. Найбільш оптимальну техніку втручання в кожному конкретному клінічному випадку визначає лікар.

Також хірург визначає час для розкриття таким чином, щоб повністю сформувався стрижень - в іншому випадку можливий рецидив захворювання. Процедуру виконують під місцевою анестезією. Після розтину гній і некроз видаляють. За свідченнями виводять дренаж. Тканини обробляють антисептиком. На рану накладають мазь з антибіотиком і стерильну пов'язку.

Реабілітаційний період

Через 1-2 години пацієнта виписують з клініки. Якщо виведений дренаж, через 1-2 дня його потрібно видалити у хірурга. Протягом 2-3 днів після процедури рекомендується обмежити фізичні навантаження. Протягом 2 тижнів необхідно їздити на огляди і перев'язки з вказаною хірургом частотою, а також забезпечити збалансований раціон і повноцінний відпочинок. Тканини повністю загоюються протягом 10-14 днів.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок