Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Розкриття абсцесу

Код послуги 30290
Ціна:
700 грн
У кошик Запис на прийом

Запалення шкіри і підшкірно-жирової клітковини, що характеризується утворенням гною, називається шкірним абсцесом. Абсцес розвивається через взаємодію бактеріальної флори з ураженою ділянкою шкіри. Запалення виникає в фолікулі, що оточують його сальних і потових залозах. Основні місця розвитку абсцесу - волосиста частина голови, обличчя, шия, область пахв, статевих органів.

Симптоми і показання до хірургічного лікування абсцесу

Перша ознака гнійного запалення шкіри - щільне почервоніння невеликого розміру, хворобливе при натисканні. Поступово воно збільшується і може досягати 3 см. Через 3-4 дні ущільнення стає більш м'яким, і в центрі з'являється білий або жовтий гнійник. На цьому етапі ви можете відчути погіршення стану: підвищення температури тіла (іноді до 40 С), слабкість. Приблизно в цей час абсцес самостійно розкривається: гній виходить, пропадає хворобливість місця запалення, поліпшується загальний стан.

Однак в деяких випадках не можна чекати, поки гнійне запалення пройде самостійно, необхідно звернутися до лікаря:

  • якщо не розкрилися гнійники через 3-4 дня після появи, утворення нових абсцесів;
  • розвиток абсцесу в області носогубного трикутника, хребта, сідниць;
  • розвиток абсцесу в області хребта, сідниць;
  • поява абсцесу у пацієнтів з цукровим діабетом.

Діагностика абсцесу і підготовка до операції

Для діагностики гнійного запалення на шкірі не потрібно додаткових досліджень. Хірург оглядає запалену ділянку і приймає рішення про проведення розтину і дренування абсцесу.

Операція по розкриттю абсцесу

Процедура проводиться амбулаторно, під місцевою анестезією. Лікар обробляє місце запалення антисептиком, при необхідності робить кілька уколів знеболюючого препарату навколо абсцесу. Потім хірург робить розріз на місці найбільшої припухлості або на голівці з гноєм. Після цього лікар видаляє гнійну масу, промиває і дренує розкриту порожнину з використанням стерильних матеріалів. Після закінчення процедури на місце розтину накладають марлеву пов'язку.

Реабілітаційний період після розтину абсцесу

Залежно від тяжкості запального процесу лікар може призначити прийом антибіотиків. Для прискорення процесу одужання не нехтуйте рекомендаціями лікаря про частоту заміни пов'язки, правила особистої гігієни в цей період.

Через 1-2 дня вам потрібно буде знову відвідати хірурга, щоб видалити дренаж. Як правило, рана повністю загоюється протягом 2 тижнів після процедури.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
 
Шановні відвідувачі, впродовж дня можливі проблеми зі зв‘язком. Ви завжди можете написати нам на Viber (380932078000) або Messenger. Вибачте за тимчасові незручності.