Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Розкриття гематоми 1 категорія складності

Код послуги 30294
Ціна:
500 грн
У кошик Запис на прийом

Гематома - це скупчення крові в тканинах в результаті кровотечі. Зазвичай гематоми виникають внаслідок травм, при порушенні цілісності судин. По розташуванню вони бувають підшкірними, міжм'язові та ін. Залежно від розмірів виділяють обмежені і дифузні гематоми.

Зазвичай розтину гематоми не потрібно, якщо мова йде про невеликы пошкодження і невеликому крововиливі. Однак в ряді випадків це єдиний ефективний метод лікування і полегшення стану.

Симптоми і прояви

Поверхневі і внутрішньом'язові гематоми супроводжуються болем. У місці травми тканину набрякає, колір шкіри може бути від темно-червоного до синього і жовтувато-зеленого. Іноді гематома стає причиною порушення роботи м'язів або органів, місцевого підвищення температури.

Внутрішньочерепні гематоми вимагають негайної допомоги лікаря. Вони супроводжуються різким болем, нудотою, непритомністю.

Особливості лікування

Невеликі гематоми можуть підлягати консервативному лікуванню. Першочерговий захід - накладення холодного компресу і давить. При вираженому больовому відчутті лікар призначить знеболюючі препарати. У міру одужання може використовуватися фізіотерапія для прискорення розсмоктування крововиливу.

Якщо гематома виникла на тлі тріщини чи перелому, лікар вживе заходів для профілактики ускладнень при накладенні гіпсу / лангети.

Великі, глибокі або ускладнені гематоми вимагають проведення втручання. Розтин гематоми проводиться лікарем після пальпації, оцінки розмірів і стану тканин.

Пункція проводиться в разі, якщо кров знаходиться в рідкому стані. Місце проколу обробляють антисептиком, потім лікар відкачує вміст за допомогою голки. Лікар акуратно притискає навколишні тканини, щоб полегшити виведення крові. У порожнину можуть бути введені препарати для прискорення загоєння і профілактики ускладнень. Завершують процедуру, наклавши тугу пов'язку. При великих, глибоких гематомах може знадобитися серія пункцій.

Розтин здійснюється при застарілих травмах - на 4-5 добу після крововиливу. Розріз виконується внизу або по центру гематоми. Згустки крові видаляються акуратно, щоб не спровокувати повторну кровотечу. Порожнину промивають антисептиком. Іноді потрібно дренування гематоми - отвір залишають відкритим або зашивають тільки частково. Така міра необхідна для забезпечення відтоку крові і в випадках, коли відбулося інфікування і скупчення гнійного вмісту. Якщо дренажу не потрібно, а розмір розрізу великий, накладаються шви.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок