Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Перевірка зору (авторефрактометрія і перевірка зору)

Код послуги 20.21.2
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Авторефрактометрія - це комп'ютерна діагностика органу зору, вона дозволяє детально обстежити рогівку ока і виявити аномалії, а також патології, серед яких астигматизм, далекозорість, короткозорість та інші. Апаратура за короткий час точно визначає рефракцію (здатність заломлення світла) очі. Дослідження практично не має протипоказань, тому підходить для всіх вікових категорій пацієнтів, крім дітей до 2-3 років.

Переваги авторефрактометрія

Авторефрактометрія є найбільш інформативною методикою обстеження очі, вона повністю безболісна і має безліч переваг.

Плюси процедури:

 • діагностика триває всього кілька секунд;
 • дозволяє визначити відстань між зіницями;
 • дає можливість діагностувати астигматизм і визначити його вид;
 • дозволяє визначити кривизну і діаметр рогівки;
 • безпомилково визначає рефракцію ока.

Авторефрактометрія дає можливість отримати найточніші параметри складових елементів очі. Зручна процедура не тільки для пацієнта, але і для офтальмолога, оскільки проводити обстеження досить просто.

Для чого роблять авторефрактометрію

Діагностику проводять для перевірки гостроти зору пацієнта. Процедура може призначатися в профілактичних цілях або ж в разі прояву неприємних симптомів у пацієнта, наприклад, погана видимість близько розташованих предметів, головний біль і т.п.

У яких випадках проводиться авторефрактометрія:

 • перенесені травми очей;
 • перед операцією на органі зору;
 • у разі наявності офтальмологічних патологій і аномалій;
 • після перенесеного кератиту;
 • для підбору контактних лінз або окулярів;
 • при захворюваннях центральної нервової системи.

Чи не проводять комп'ютерну діагностику, якщо виявлено помутніння оптичних середовищ (наприклад, катаракта), протипоказана вона і при наявності крововиливів в склоподібне тіло.

Підготовка до дослідження

Діагностика не вимагає особливої ​​підготовки. Щоб отримати максимально точні результати офтальмолог може призначити пацієнтові курс атропіназації - закопування розчину атропіну (краплі, що розширюють зіниці) в очі, для дорослих хворих використовується 1% дозування, а для дітей 0.5% концентрат. Якщо на препарат є алергічна реакція, закопування не виробляють.

Як проходить авторефрактометрія

В діагностичному кабінеті пацієнту пропонують сісти перед приладом, при цьому підборіддям він повинен впертися в спеціальне гніздо, лоб потрібно притиснути до верхньої планки пристрою. Головою рухати не можна, інакше можуть бути похибки в результатах. Нечасто моргати дозволяється. Очі обстежуються по черзі.

Під час авторефрактометрія пучок інфрачервоних променів проходить через зіницю, середовища очі, сітківку, далі він відбивається від очного дна і виконує свій шлях за елементами органу зору в зворотному порядку. Спеціальні датчики фіксують дані, на комп'ютері відбувається обробка лічених параметрів - так обраховується клінічна рефракція очі.

В процесі обстеження пацієнта потрібно буде зосереджено дивитися на зображення, поступово міняє різкість. За допомогою джойстика фахівець наведе інфрачервоний промінь точно на середину зіниці і зробить вимір рефракції. Всі результати відображаються на моніторі рефрактометра, а після роздруковуються на листку. Займає діагностика не більше двох хвилин.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок