Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Огляд на щілинній лампі

Код послуги 30341
Ціна:
50 грн
У кошик Запис на прийом

Неможливо уявити собі сучасну офтальмологію без такого методу діагностики, як дослідження за допомогою щілинної лампи (інша назва методики - біомікроскопія очі). Суть методу полягає в огляді структур очі із застосуванням спеціального джерела світла і медичного мікроскопа.

Щілинна лампа - що це таке?

Прилад, названий щілинною лампою, створив на рубежі XIX і XX століть шведський лікар і вчений Альвар Гульстранд. Цей пристрій дозволяє отримати пучок світла не в формі розширюється конуса, а в формі щілини. У разі використання щілинної лампи і мікроскопа офтальмолог має можливість досліджувати кон'юнктивіт, рогівку, райдужку і інші структури ока, тим самим визначити локалізацію і тип патології, аж до найдрібніших змін.

Процедура біомікроскопії проходить в певній послідовності. Пацієнта саджають навпроти офтальмолога і пропонують зафіксувати підборіддя на спеціальній підставці, притуливши лоб до планки приладу. В процесі огляду пацієнту необхідно дотримуватися нерухомість і намагатися рідше моргати. При обстеженні дітей у віці до 3 років огляд зі щілинною лампою проводиться під час сну або ж в горизонтальному положенні.

Лікар налаштовує щілинну лампу, а потім досліджує очей. При огляді можуть використовуватися різні режими освітлення:

 • сфокусоване пряме світло - застосовується для оцінки прозорості оптичних середовищ ока і визначення зон помутніння;
 • сфокусований непрямий світло - для детального дослідження виявлених патологічних змін;
 • відбите світло - необхідний для виявлення набряків і виявлення сторонніх предметів;
 • непряме діафаноскопічне просвічування - служить для точного визначення локалізації патології.

Якщо діагностика ускладнюється болем або підвищеною світлочутливістю, в досліджуване око закопують місцевий анестетик. Для кращої видимості ушкоджень рогівка може бути підфарбована спеціальною речовиною. Як правило, тривалість біомікроскопії становить близько 10 хв.

Показання до проведення дослідження із щілинною лампою

Біомікроскопія очей використовується сьогодні для діагностики наступних патологій очей:

 • травми і запальні захворювання повік;
 • ураження кон'юнктиви (незалежно від їх етіології);
 • хвороби рогівки і склери (запальні, дистрофічні і т.д.);
 • патології райдужки;
 • катаракта;
 • глаукома;
 • сторонні предмети і травми ока;
 • інші захворювання, при яких можливе ураження органів зору (цукровий діабет тощо).

Крім цього, біомікроскопія проводиться з метою оцінки ефективності раніше призначеного лікування та для підготовки до операцій.

Отже, за допомогою щілинної лампи офтальмолог може детально оглянути рогівку, райдужку, кришталик, і інші тканини ока. При використанні додаткових приладів можливо дослідження і глибших структур - склоподібного тіла і сітківки. Велике значення має огляд рогівки, що дозволяє встановити її функціональність: нормальна рогівка прозора, має гладку дзеркальною поверхнею, має розміри близько 10 мм в діаметрі, в її тканини відсутні кровоносні судини і чужорідні включення.

Дослідження ока за допомогою щілинної лампи при необхідності доповнюється різними інструментами, які дозволяють застосовувати спеціальні методи офтальмологічного обстеження. Одним з таких варіантів діагностики є гоніоскопія - огляд кута передньої камери ока (райдужно-рогівкового кута); подібне дослідження необхідно при діагностиці глаукоми.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
 
Шановні відвідувачі, впродовж дня можливі проблеми зі зв‘язком. Ви завжди можете написати нам на Viber (380932078000) або Messenger. Вибачте за тимчасові незручності.