Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Огляд очного дна з фундус лінзою

Код послуги 20.21.6
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Багато офтальмологічні захворювання не завжди мають виражену симптоматику. На початкових стадіях патологічного процесу огляд фахівця, а також використання спеціальних методів дослідження і високотехнологічної апаратури дозволяє поставити точний діагноз. До одного з таких методів обстеження відноситься офтальмоскопія.

Офтальмоскопія - офтальмологічний метод неінвазивного дослідження очного дна з використанням офтальмоскопа або фундус лінзи. Даний метод дозволяє оцінити стан, в якому знаходиться сітківка ока, судинна оболонка, а також диск зорового нерва. При офтальмоскопії лікар може діагностувати початкові ознаки таких захворювань як дистрофія сітківки, відшарування сітківки і т.д. Для уточнення / підтвердження діагнозу для проведення офтальмоскопії до лікаря - офтальмолога може направити невролог, кардіолог, ендокринолог, терапевт, тому що існує ряд захворювань, симптоми яких мають локалізацію на очному дні.

Ця процедура вважається однією з найбільш інформативних в діагностиці різних захворювань ока.

Методики обстеження

Існують два види офтальмоскопії: пряма і зворотна офтальмоскопія.

При прямій офтальмоскопії доктор використовує спеціальний прилад - офтальмоскоп. Використовуючи офтальмоскоп, доктор переглядає структури очного дна. Відстань при дослідженні між лікарем і пацієнтом не більше 4 см. Структури очного дна проглядаються в прямому вигляді. Основний недолік даного методу - обмеження огляду при якому лікар бачить обмежену ділянку очного дна.

При зворотному (непряма) офтальмоскопія з офтальмоскопом додатково використовують лінзи (найбільш часто +13 Дптр) або фундус лінзу (найбільш часто 78 Дптр). Даний вид офтальмоскопії рекомендовано проводити в затемненій кімнаті, лікар знаходиться від пацієнта на відстані витягнутої руки. Цікаво, що при цьому методі структури очного дна лікар бачить в перевернутому вигляді. Даний метод забезпечує огляд усіх структур очного дна.

Таким чином, обидва види офтальмоскопії застосовуються в залежності від поставленої мети зворотна дозволяє оглянути всі ділянки очного дна, пряма - детально розглянути питання, що цікавлять ділянки, в яких виявлена ​​патологія. Це дозволяє в короткі терміни поставити точний діагноз і, не втрачаючи дорогоцінного часу, приступити до лікування.

Підготовка

Офтальмоскопія проводиться на плановому прийомі у офтальмолога. Особливої підготовки до проведення офтальмоскопії не потрібно, процедура може бути виконана в день звернення до фахівця. Для більш детального огляду та збільшення поля огляду, лікар розширює зіницю, закопуючи спеціальні розширюють краплі. Їх дія триває протягом декількох годин, тому після дослідження слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • не сідати за кермо;
  • не напружувати зір читанням або іншою дрібною діяльністю;
  • на вулиці надягати сонцезахисні окуляри, щоб уберегти сітківку від дії ультрафіолетових променів.

Обстеження добре переноситься і так само використовується при огляді дитячим офтальмологом.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок