Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Видалення інородного тіла

Код послуги 20.21.7
Ціна:
250 грн
У кошик Запис на прийом

Сторонні тіла на рогівці - це досить поширена травма ока, яка трапляється як у дорослих, так і у дітей. Пісок, сміття, комахи, частинки скла, дерева або металу - все це завдає найсильніший дискомфорт і біль. Видалення сторонніх тіл з кон'юнктиви і рогівки має проводитися в клініці, тільки в цьому випадку ризик запалення та інших ускладнень буде мінімальний.

Ознаки чужорідного тіла на рогівці

Як визначити, що в око дитини щось потрапило? Для початку потрібно спробувати побачити сторонній предмет. Найчастіше воно розташовується на поверхні, але навіть в цьому випадку викликає чимало неприємних явищ:

  • печіння або біль;
  • почервоніння ока;
  • сльозотеча;
  • світлобоязнь;
  • погіршення зору.

Найчастіше симптоми посилюються при спробі відкрити очей. Навіть якщо Ви не побачили чужорідного тіла, при появі вищеперелічених симптомів потрібно терміново звернутися до лікаря.

Не варто намагатися видалити смітинку самостійно, особливо якщо вона має гострі краї (скло, металева стружка, дерев'яна тріска і т.п.). При неакуратних діях Ви можете пошкодити рогівку, а це може привести до сильного і небезпечного запалення.

Як видаляють чужорідне тіло з рогівки

Видалення поверхневого стороннього тіла з рогівки проводиться за допомогою спеціальних інструментів (пінцет або списоподібна голка) під контролем щілинної лампи або операційного мікроскопа. Для точної діагностики може застосовуватися УЗД. Попередньо очей знеболюється краплями.

Якщо чужорідне тіло проникло глибше, може знадобитися невелика офтальмологічна операція з надрізанням рогівки. Після таких операцій фахівець нерідко пропонує залишитися в стаціонарі на деякий час для постійного спостереження.

Після завершення всіх маніпуляцій лікар обов'язково призначає протизапальні краплі, і, як правило, антибіотики. Вони допоможуть запобігти розвитку запального процесу.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок