Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Консультація дитячого ендокринолога (повторна)

Код послуги 20.10.2
Ціна:
420 грн
У кошик Запис на прийом

Ендокринна система регулює обмінні процеси в організмі, вона керує ростом і швидкістю розвитку дитини, впливає на його настрій, самопочуття, поведінка. Найбільш важливі залози в організмі дитини - це статеві залози, щитоподібна залоза, надниркові залози, підшлункова залоза і гіпофіз.

Дитяча ендокринологія вивчає різні порушення роботи ендокринної системи у дітей, а також розробляє методи їх діагностики, лікування і профілактики.

Чому не можна відкладати відвідування дитячих ендокринологів?

В останні роки статистика за рівнем захворюваності дітей ендокринними патологіями значно зросла. Це пояснюється значним погіршенням екологічної ситуації, нездоровим способом життя і стресами, які припадають на частку підростаючого покоління.

Всі хімічні процеси в клітинах людини регулюють гормони, що виробляються залозами внутрішньої секреції. Порушення в роботі цих залоз впливають на всі органи і системи організму. У сучасному світі дитина відчуває величезне навантаження, що часто призводить до дисбалансу в його гормональній сфері. Проблеми з ендокринною системою можуть призвести до ожиріння, цукрового діабету, а в подальшому, до недоумства і безпліддя.

Основна причина гормональних порушень - недостатнє або надмірне виділення залозами гормонів, а також несприйнятливість організму до якого-небудь гормону. Патології, що сприяють такому дисбалансу, у дітей можуть бути вродженими і набутими. Велику роль тут відіграє спадковість, проте посилити її можуть недостатні або надлишкові фізичні і психічні навантаження, незбалансоване харчування, стреси. Важливі фактори в формуванні гормональних захворювань у дітей - інфекційні і запальні процеси, інтоксикації.

Найбільш часто дитячі ендокринологи діагностують у дітей такі порушення, як:

 • цукровий діабет 1 типу;
 • захворювання щитоподібної залози (гіпотиреоз і гіпертиреоз);
 • недостатність гормону росту і як наслідок низькорослість;
 • передчасне (до 10 років у дівчаток і до 12 років у хлопчиків) і занадто пізніше статеве дозрівання.

Коли звертатися (симптоми)

Найчастіше гормональні порушення протікають безсимптомно, тому консультація дитячого ендокринолога буде доцільна для будь-якої дитини в якості профілактики. Особливо важливі подібні огляди в переломні для організму періоди, зокрема, в період статевого дозрівання.

Захворювання гормональної системи можуть також проходити непомітно, маскуючись під звичні застуди та ГРВІ, схильність до травних розладів, тахікардії, головні болі. Батьки зобов'язані бути уважними до всіх нездужань дитини. Своєчасне звернення до лікаря при гормональному дисбалансі може мати принципове значення в плані ефективності терапії.

Звернутися до хорошого дитячого лікаря-ендокринолога необхідно, якщо:

 • дитина різко худне або набирає вагу;
 • зайва вага,
 • невідповідний віку;
 • дратівливість, швидка стомлюваність;
 • порушення сну, сонливість;
 • набряки, сухість шкіри;
 • спрага, часте сечовипускання;
 • дискомфорт або біль в передній частині шиї;
 • порушення росту і розвитку;
 • рання поява ознак статевого дозрівання або їх відсутність після 13 років.

Регулярні профілактичні огляди у ендокринолога рекомендуються дітям, близькі родичі яких мають будь-які ендокринні захворювання (цукровий діабет 1/2 типу, захворювання щитоподібної залози, надниркових залоз; під час вагітності у мами був діагностований гестаційний діабет або патологія щитоподібної залози).

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок