Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Огляд за допомогою лампи Вуда

Код послуги 30258
Ціна:
80 грн
У кошик Запис на прийом

Альтернативні назви: огляд лампою Вуда, діагностика мікозів із застосуванням лампи Вуда, діагностичний огляд в лампі Вуда, люмінесцентна діагностика захворювань шкіри і її придатків.

Лампа Вуда - світловий прилад, що є джерелом випромінювання в довгохвильовому діапазоні. Довжина хвилі світла, випромінюваного цією лампою, становить 365 нм (ультрафіолетовий діапазон), при цьому видимого випромінювання практично немає. Основне призначення цієї лампи як медичного приладу - діагностика захворювань шкіри і її придатків (волосся, нігтів).

В основі методу діагностики за допомогою цієї лампи лежить явище флуоресценції - при освітленні ультрафіолетовим світлом деяких речовин, вони починають світитися різним світлом. Стосовно до медицини і біології це явище полягає в тому, що колонії деяких мікроорганізмів флуоресцирують під променями лампи чорного світла, як ще називають лампу Вуда. Колір люмінесценції і є клінічним критерієм діагностики різних захворювань.

Підготовка до обстеження

Спеціальної підготовки до даного методу обстеження не потрібно. Найчастіше діагностика шкірних захворювань проводиться на звичайному амбулаторному прийомі. Перед візитом до дерматовенеролога не рекомендується застосування обробляти підозрілі місця лікарськими препаратами, так як вони можуть вплинути на точність діагностики. Не слід також мити уражені ділянки і обробляти їх дезінфікуючими засобами.

Показання

Застосування лампи Вуда показано при первинній діагностиці захворювань шкіри, волосся, а також в ході диференціальної діагностики різних шкірних хвороб. Залежно від кольору, яким світиться патологічний осередок, лікар підтверджує той чи інший тип поразки.

Протипоказання

Протипоказань до цього методу обстеження немає.

Методика проведення

Огляд за допомогою лампи Вуда проводиться на амбулаторному прийомі і, набагато рідше, в стаціонарі. Огляд проводиться в затемненому приміщенні. Шкіру пацієнта попередньо очищають від забруднень.

Лікарю слід протягом 5-10 хвилин перебувати в темному приміщенні, щоб очі встигли адаптуватися до темряви. Для зниження ризику випадкового опіку сітківки очей пацієнта ультрафіолетом, пацієнту слід надіти затемнені окуляри або світлонепроникну пов'язку

Лампа розміщується на відстані 15-20 см від обстежуваної ділянки. Лікар оглядає шкіру, фіксує наявність або відсутність флуоресценції і її колір.

Інтерпретація результатів

На підставі кольору світіння робиться висновок про характер ураження шкіри. Здорова шкіра світиться світло-синім світлом.

Варіанти світіння і відповідність його захворювання:

  • світло-синій - здорова шкіра;
  • зелений - грибкове ураження;
  • тьмяно-жовтий - різнокольоровий лишай;
  • коралово-червоний - еритразма;
  • білий (молочний) - вітиліго;
  • коричневий - порушення пігментації;
  • яскраво-білий - системний червоний вовчак;
  • перловий - педикульоз і т.п.

Лампа Вуда використовується в діагностиці педикульозу і в моніторингу ефективності його лікування. При опроміненні волосся лампою Вуда живі гниди світяться перлинно-білим кольором.

Додаткова інформація

Діагностика за допомогою лампи чорного кольору дуже поширений метод скринінгової діагностики. Він не вимагає великих витрат і в той же час досить інформативний. Але використовуватися він повинен тільки в якості первинного методу діагностики. Підтвердження діагнозу здійснюється тільки за результатами мікроскопії або бактеріологічного дослідження. Додатковим методом дослідження є дерматоскопія.

Лампа Вуда використовується для діагностики порфірії - спадкового захворювання, що виражається в порушенні обміну пігментів. Для діагностики цього захворювання необхідно оглянути за допомогою лампи Вуда сечу пацієнта - накопичення в ній надлишкового порфирину викликає розовату флюоресценцію під ультрафіолетовими променями.

Лікарі, які надають послугу
Якоб Наталія Омелянівна

Дерматолог (для дорослих)

8
1
5

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок