Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС)

Код послуги 20.2.2
Ціна:
700 грн
У кошик Запис на прийом

Езофагогастродуоденоскопія, ЕГДС або гастроскопія - одна з різновидів ендоскопічного обстеження - огляд стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки за допомогою спеціального апарату - відеогастроскоп (або фіброгастроскопа), що вводиться в шлунок через рот і стравохід. Під час огляду виявляються можливі патологічні зміни слизової оболонки.

Ендоскопія внутрішніх органів є одним з найбільш точних і об'єктивних методів дослідження і широко використовується в роботі фахівців всіх основних напрямків. На відміну від інших способів діагностики вона дозволяє побачити, як виглядають порожнисті органи зсередини. Це ті місця, де можуть розвиватися новоутворення, які на початковій стадії протікають без специфічних симптомів. Щоб пухлина з'явилася на рентгенограмі або екрані УЗ-апарату, вона повинна бути вже досить великий. А ендоскопічна діагностика дозволяє помітити підозрілі ознаки серйозної патології на початковій стадії, при необхідності взяти шматочок для дослідження під мікроскопом (біопсія).

Підготовка:

 • проводиться строго натщесерце - повністю виключається прийом їжі і паління за 8-10-12 годин до дослідження;
 • якщо Ви постійно приймаєте життєво важливі препарати, прийом яких переривати не можна, не порушуйте режим, але попередьте про це лікаря;
 • просимо Вас прибути для виконання процедури в призначений час з медичними документами (виписки, попередні висновки), рушник;
 • у відділенні Вас зустрінуть медична сестра і лікар; вони допоможуть Вам підготуватися до дослідження, і кваліфіковано виконають його.

Під час дослідження буде зроблено все можливе, щоб пацієнт переніс її якомога легше. Необхідно зняти зубні протези, а також прикраси для пірсингу. Щоб знизити чутливість при ковтанні, Пацієнту можуть побризкати розчином місцевого анестетика в горло. Між зубами пацієнта попросять затиснути загубник, через який і проводиться ендоскоп. Пацієнта попросять розслабити горло, потім зробити один ковток, під час якого лікар під контролем зору введе прилад у стравохід. Доктор уважно розгляне внутрішню поверхню шлунка, при необхідності візьме шматочок слизової оболонки для подальшого дослідження (біопсія). Це теж безболісна процедура. Лікар-ендоскопіст повинен знати про наявність у обстежуваного пацієнта захворювань (наприклад, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба), про наявність алергії на препарати.

Можливі ускладнення

Ендоскопічне дослідження є інвазивним інструментальним втручанням і, незважаючи на відносно низький рівень побічних ефектів і максимально щадне виконання, все ж несе в собі ризик виникнення деяких ускладнень:

 • перфорація органу - травматичне пошкодження органів з вторинним інфікуванням;
 • кровотеча;
 • функціональні порушення органів і систем (утруднення дихання, зупинка серця);
 • серцево-судинні розлади;
 • алергічна реакція, розвиток анафілактичного шоку;
 • пошкодження зубів;
 • флебіт; загострення хронічного захворювання;
 • скручування ендоскопу і ретроградний впровадження його кінця в досліджуваний орган;
 • інші, описані в спеціальній медичній літературі.

При виникненні перерахованих вище ускладнень може знадобитися госпіталізація.

Після завершення втручання протягом 30 хвилин Вам не слід нічого їсти і пити; якщо виконувалася біопсія, то вживайте охолоджену їжу протягом доби. Не рекомендується водити машину, управляти якими-небудь механізмами протягом 1 години. Проінформуйте лікаря про появу незвичайних симптомів і будь-яких тривожних Вас обставин в перші години і дні після дослідження. Що виникає у деяких пацієнтів неприємне відчуття в горлі зазвичай проходить через 24-48 годин.

Лікарі, які надають послугу
Радченко Вячеслав Васильович

Гастроентеролог, Ендоскопіст

1
0
0

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок