Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Кольпоскопія

Код послуги 20.4.4

Кольпоскопія шийки матки: кому, навіщо і як роблять кольпоскопію


Кольпоскопія - це гінекологічне дослідження, під час якого лікар за допомогою спеціального мікроскопа (кольпоскопа) оглядає шийку матки і піхву. Зображення, що отримується при кольпоскопії, виводиться на екран комп'ютера і може бути задокументовано.
Деякі жінки відчувають страх перед кольпоскопією, чекаючи, що це дослідження буде болючим, і відкладають візит до лікаря. Зазвичай подібні негативні очікування пов'язані з недостатньою поінформованістю про те, що собою являє кольпоскопія, як вона проводиться і для чого потрібно дане дослідження. Насправді ж кольпоскопія - це безболісний метод, абсолютно незамінний з точки зору отримання інформації про стан репродуктивного здоров'я жінки.


Коли необхідна кольпоскопія


Основним показанням для проведення кольпоскопії є виявлення відхилень в мазку на цитологію (синонім ПАП-тест, тест Папаніколау). Якщо під час дослідження лікар виявить підозрілі освіти на слизовій оболонці шийки матки або піхви, він зможе відразу провести забір клітин з аномального ділянки для подальшого аналізу (біопсію).
Кольпоскопія може виконуватися в тому випадку, якщо у вас є:


1. виділення з піхви, в тому числі супроводжуються сверблячкою
2. кровотеча або кров'янисті виділення, не пов'язані з менструацією
3. біль і кров'янисті виділення під час занять сексом або незабаром після статевого акту
4. давні тягнуть болі внизу живота неясного походження

Кольпоскопія повинна обов'язково проводитися, якщо у вас виявлені гострі кондиломи, викликані вірусом папіломи, ерозія шийки матки, запалення шийки матки (кольпіт, цервіцит).


Підготовка до кольпоскопії


Щоб результати обстеження були максимально повними, слід виконувати деякі рекомендації. За 1-2 дні до обстеження необхідно виключити статеві зносини; в цей період також слід утриматися від спринцювання і застосування будь-яких засобів інтимної гігієни, а також різних лікарських препаратів, що вводяться вагінально (свічки, таблетки, гелі та ін.).
Оптимальним часом для проведення кольпоскопії є період одразу після закінчення менструації (5-8 день циклу). За свідченнями дослідження може проводитися в інші дні менструального циклу, виключаючи період менструації. До слова, вагітність не є протипоказанням для кольпоскопії.


Як проводиться кольпоскопія


Дослідження виконують на гінекологічному кріслі. Після введення гінекологічного дзеркала, що представляє собою спеціальний пластиковий або металевий розширювач, стають доступними для огляду піхву і шийка матки. Завдяки використанню кольпоскопа лікар може детально оглянути ці зони і оцінити їх стан. Після огляду лікар обробляє шийку матки спеціальними розчинами, що містять оцтову кислоту і розчин йоду. Нанесення цих речовин безболісно або може супроводжуватися відчуттям легкого пощипування. Оцтова кислота викликає звуження кровоносних судин, що дозволяє лікарю краще оцінити стан шийки матки. Після цього наноситься розчин Люголя, що містить йод; при цьому здорові тканини шийки матки фарбуються в темний колір, а патологічно змінені - не змінюють свого забарвлення. При виявленні підозрілих змін лікар виконує їх прицільну біопсію.


Рекомендації після кольпоскопії


Ніяких серйозних наслідків для організму метод кольпоскопії не має. Ви не повинні лякатися, якщо протягом 3-5 днів після дослідження виявляєте легкі кров'янисті виділення з піхви, це нормально і не потребує лікування. У деяких жінок можуть спостерігатися легкі хворобливі відчуття внизу живота.
Щоб не занести інфекцію і не викликати запалення, протягом приблизно тижня після кольпоскопії не рекомендується жити статевим життям, не можна використовувати тампони, спринцюватися, приймати ванну (але можна митися в душі), інтенсивно займатися спортом, піднімати тяжкості.


Результати кольпоскопії шийки матки


Під час дослідження лікар може виявити змінені і підозрілі ділянки тканини. Поставити правильний діагноз тільки за їх зовнішнім виглядом неможливо, тому при виявленні таких змін вам буде виконана біопсія, після чого аналізи відправлять до лабораторії для гістологічного дослідження.
Можливі варіанти відхилення від норми результатів кольпоскопії:


1. Запалення (кольпіт, цервіцит). Після визначення причини запалення лікар призначить вам відповідне лікування (протизапальні або противірусні препарати)
2. Лейкаплакія (передраковий зміна тканин). Вимагає обов'язкових хірургічного лікування, так як з часом хвороба може перейти в рак.
3. Ерозія (ектопія) шийки матки. Доброякісне захворювання, яке при відсутності своєчасного лікування може перейти в рак. Лікування ерозії комплексне, включає коагуляцію або кріодеструкцію змінених тканин.
4. Залозистий поліп. Доброякісна пухлина, яка потребує хірургічного видалення.
5. Кондиломи (папіломи) шийки матки. Заразне захворювання, викликане папіломавірусом (ВПЛ). Вимагає комплексного лікування, що включає застосування противірусних препаратів, видалення кондилом за допомогою лазера, кріодеструкції або хірургічним шляхом.

6. Дисплазія шийки матки. Доброякісне зміни тканин шийки матки, що має високий ризик переродження в рак. Вимагає комплексного лікування, яке включає застосування протизапальних і противірусних препаратів, хірургічне лікування.
7. Рак шийки матки. Злоякісне захворювання, яке вимагає термінового лікування, що включає хірургічне лікування, променеву терапію і хіміотерапію. Чим раніше буде виявлено захворювання і розпочато лікування, тим кращими будуть шанси на успіх і прогнози.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок