Дане обстеження є сучасним і високоефективним способом виявлення патологій периферичної нервової системи, м'язів і спинного мозку. Діагностика виконується на спеціальному медичному обладнанні досвідченими лікарями. В рамках ЕНМГ визначається сила проведення імпульсів від нервової системи до м'язових тканин.
Електронейроміографія підрозділяється на два види:
Важливо! Методика виконання ЕНМГ обстеження підбирається індивідуально і залежить від шуканого патологічного процесу. У деяких випадках одночасно проводяться обидві процедури. Це дозволяє розрізнити захворювання, які схожі між собою.
ЕНМГ проводиться для визначення:
Наші лікарі призначають діагностику:
Методика актуальна при виявленні цілого ряду захворювань і призначається нашими лікарями при підозрі на:
Також ЕНМГ проводиться при підозрі на такі патології, як:
Завдяки сучасним методикам можна діагностувати онкологічні новоутворення, патологічні зміни кісткової системи, неврози трійчастого нерва та ін. Всі ці та інші патології є дуже небезпечними. Саме тому своєчасно виконана ЕНМГ дає можливості для збереження повноцінної активності людини і навіть його життя.
Первинна діагностика проводиться для отримання інформації, необхідної для постановки і підтвердження діагнозу. Обстеження дає можливість з'ясувати, на якому рівні рефлекторного ланцюга є патологія і наскільки вона серйозна. Під час проведення лікування виявленого захворювання ЕМГ може проводитися кілька разів з певним інтервалом для оцінки та підвищення ефективності терапії.
ЕНМГ не проводять пацієнтам, що страждають:
Обстеження не призначається і при наявності кардіостимулятора.
Процедура не вимагає спеціальної підготовки, проте не забудьте повідомити вашого лікаря в про прийом препаратів, що впливають на нервово-м'язову систему (міорелаксанти тощо) - за кілька днів до процедури потрібно буде призупинити їх прийом. За 3 години до ЕНМГ слід утриматися від прийому їжі і вживання напоїв, що впливають на нервову систему (чаю, кави, коли, енергетиків, шоколаду).
Перед початком процедури лікар обов'язково розповість вам про всі етапи обстеження і про відчуття, які ви будете відчувати. Електроміографія проводиться амбулаторно в положенні лежачи або напівлежачи, при цьому важливо максимально розслабитися. Залежно від обстежуваної зони лікар визначає місця накладення електродів, обробляє їх антисептичним розчином і змащує гелем.
Електроди, приєднані до електроміографу, фахівець фіксує на шкірі в області досліджуваних м'язів. Сигнал, що надходить до електрода, переходить на нерв і викликає скорочення м'яза. В ході процедури лікар може попросити напружити той чи інший м'яз, зробити це кілька разів або з різним часовим інтервалом. Всі свідчення і коливання потенціалів фіксуються апаратом і записуються на папір або магнітний носій. Графічно результат електронейроміографія нагадує результати ЕКГ - там присутні такі ж скачущі зубці і хвилі.
Під час процедури ви можете відчувати легке поколювання, яке пройде після її завершення.
Залежно від обсягу дослідження діагностика триває від 30 хвилин до 1 години.
Перші результати обстеження ЕНМГ відомі відразу, проте для детальної розшифровки і діагностики захворювання лікаря потрібен час.
Коректну розшифровку ЕНМГ невролог виконує шляхом порівняння отриманих показань з нормальними. Лікар визначає ступінь відхилення і, спираючись на ці та інші клінічні дані, ставить діагноз.