Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Електроміографія (гольчата)

Код послуги 20.6.7
Ціна:
700 грн
У кошик Запис на прийом

Дане обстеження є сучасним і високоефективним способом виявлення патологій периферичної нервової системи, м'язів і спинного мозку. Діагностика виконується на спеціальному медичному обладнанні досвідченими лікарями. В рамках ЕНМГ визначається сила проведення імпульсів від нервової системи до м'язових тканин.

Основні види обстеження

Електронейроміографія підрозділяється на два види:

 • Поверхнева (нашкірних). Така процедура проводиться після накладання на тіло пацієнта спеціальних електродів, які фіксують будь-які коливання м'язів, визначають їх локалізацію і ступінь ураження. Процедура може проводитися в стані повного спокою, при пасивному розтягуванні волокон, штучної активації м'язів, їх максимальній напрузі і дозованих навантаженнях. Методика абсолютно безболісна.
 • Голчаста. Дана процедура проводиться за допомогою тонкого електрода голчастого типу. При такій методиці пацієнт може відчувати несильно поколювання під час подачі електричних імпульсів.

Важливо! Методика виконання ЕНМГ обстеження підбирається індивідуально і залежить від шуканого патологічного процесу. У деяких випадках одночасно проводяться обидві процедури. Це дозволяє розрізнити захворювання, які схожі між собою.

Які захворювання можна діагностувати?

ЕНМГ проводиться для визначення:

 • типу ураження м'язової системи;
 • тяжкості порушення клітин;
 • стадії і форми перебігу патології.

Наші лікарі призначають діагностику:

 • при наявності скарг на м'язові болі, спазми, судоми або ж слабкість в ногах або руках;
 • при ураженнях м'язів і порушеннях м'язового тонусу;
 • при ураженнях нервів;
 • після переломів верхніх і нижніх кінцівок.

Методика актуальна при виявленні цілого ряду захворювань і призначається нашими лікарями при підозрі на:

 • Міастенію. Патологія є аутоімунної і супроводжується слабкістю м'язів. При такому захворюванні відбуваються негативні процеси, що зачіпають жувальну мускулатуру, м'язову систему обличчя та очей. До основних причин відхилень відносять патології аутоімунного характеру і пухлинні захворювання.
 • Радикуліт. При цьому патології запалюється один з спинномозкових нервів. Це призводить до того, що повноцінно рухатися пацієнт не може. Причому за будь-яких спробах змінити положення тіла виникає виражена біль. Поразка може торкнутися різні відділи хребта.
 • Цукровий діабет. Така патологія є ендокринної та вражає не тільки різні органи і тканини, але і м'язову систему. В процесі розвитку діабету м'язи пацієнта нерідко слабшають, що стає причиною дисфункції м'язової системи в цілому.
 • Тунельний синдром. Дана патологія має невралгічний характер і викликається защімленням нервів і здавленням судин. Пацієнт відчуває не тільки больові відчуття, але і може зіткнутися з проблемою обмежень в рухливості.
 • Розсіяний склероз. Ця патологія провокує порушення в роботі головного і спинного мозку, супроводжується неприємними відчуттями.

Також ЕНМГ проводиться при підозрі на такі патології, як:

 • плексопатія;
 • полінейропатія;
 • спінальна аміотрофія та ін.

Завдяки сучасним методикам можна діагностувати онкологічні новоутворення, патологічні зміни кісткової системи, неврози трійчастого нерва та ін. Всі ці та інші патології є дуже небезпечними. Саме тому своєчасно виконана ЕНМГ дає можливості для збереження повноцінної активності людини і навіть його життя.

Первинна діагностика проводиться для отримання інформації, необхідної для постановки і підтвердження діагнозу. Обстеження дає можливість з'ясувати, на якому рівні рефлекторного ланцюга є патологія і наскільки вона серйозна. Під час проведення лікування виявленого захворювання ЕМГ може проводитися кілька разів з певним інтервалом для оцінки та підвищення ефективності терапії.

ЕНМГ не проводять пацієнтам, що страждають:

 • епілепсію;
 • психічними розладами;
 • гострими інфекційними захворюваннями;
 • важкими патологіями серцево-судинної системи.

Обстеження не призначається і при наявності кардіостимулятора.

Як підготуватися

Процедура не вимагає спеціальної підготовки, проте не забудьте повідомити вашого лікаря в про прийом препаратів, що впливають на нервово-м'язову систему (міорелаксанти тощо) - за кілька днів до процедури потрібно буде призупинити їх прийом. За 3 години до ЕНМГ слід утриматися від прийому їжі і вживання напоїв, що впливають на нервову систему (чаю, кави, коли, енергетиків, шоколаду).

Як проводиться діагностика

Перед початком процедури лікар обов'язково розповість вам про всі етапи обстеження і про відчуття, які ви будете відчувати. Електроміографія проводиться амбулаторно в положенні лежачи або напівлежачи, при цьому важливо максимально розслабитися. Залежно від обстежуваної зони лікар визначає місця накладення електродів, обробляє їх антисептичним розчином і змащує гелем.

Електроди, приєднані до електроміографу, фахівець фіксує на шкірі в області досліджуваних м'язів. Сигнал, що надходить до електрода, переходить на нерв і викликає скорочення м'яза. В ході процедури лікар може попросити напружити той чи інший м'яз, зробити це кілька разів або з різним часовим інтервалом. Всі свідчення і коливання потенціалів фіксуються апаратом і записуються на папір або магнітний носій. Графічно результат електронейроміографія нагадує результати ЕКГ - там присутні такі ж скачущі зубці і хвилі.

Під час процедури ви можете відчувати легке поколювання, яке пройде після її завершення.

Залежно від обсягу дослідження діагностика триває від 30 хвилин до 1 години.

Перші результати обстеження ЕНМГ відомі відразу, проте для детальної розшифровки і діагностики захворювання лікаря потрібен час.

Коректну розшифровку ЕНМГ невролог виконує шляхом порівняння отриманих показань з нормальними. Лікар визначає ступінь відхилення і, спираючись на ці та інші клінічні дані, ставить діагноз.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок