Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Електроексцизія поліпа прямої кишки на ніжці більше 2,5 см, 1 поліп

Код послуги 20.7.9
Ціна:
3500 грн
У кошик Запис на прийом

Поліпи - доброякісні новоутворення - прикріплюються до стінок кишечника і зростають вглиб кишкового просвіту, створюючи загрозу здоров'ю. Вони зустрічаються у всіх відділах кишечника, відрізняються розмірами, можуть розташовуватися окремо або групами, розростатися і заважати нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту. Згодом можуть перетворитися в злоякісні пухлини. Особливо небезпечна ситуація, коли розвивається дифузний поліпоз, тобто кількість новоутворень обчислюється сотнями.

Після діагностики приймається рішення про видалення поліпів у кишечнику, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людини.

Поліпи підлягають видаленню в наступних ситуаціях:

 • з анального каналу рясно виділяється слиз і присутня кров;
 • відчувається серйозний дискомфорт;
 • в нижній частині живота присутній постійний біль;
 • активна перистальтика кишечника порушується;
 • в кишечнику розвивається непрохідність;
 • слизова кишечника покривається виразками.

Підготовка в операції

При підготовці до процедури необхідно очистити кишечник, так само як і при підготовці до колоноскопії.

1. Рівно за дві доби до процедури слід перейти на сувору бесшлакову дієту. Напередодні, починаючи з другої половини дня, потрібно прийняти касторове масло. Увечері слід зробити очисну клізму з використанням двох літрів теплої води. Вранці необхідно зробити три очисних клізми з перервами в півгодини між ними. Приймати їжу в день процедури не можна. Допускається випити не більше однієї чашки неміцного чаю або склянку соку.

2. Використання препарату фортранс значно полегшує процес підготовки. В інструкції із застосування вказуються всі особливості підготовки.

3. Пацієнтам, яким протипоказаний прийом великої кількості рідини, призначається осмотичний проносний форлакс - необхідна доза препарату розчиняється лише в одній склянці води.

Методи лікування

При серйозних протипоказаннях до хірургічної операції призначається консервативне лікування.

В ході діагностичної колоноскопії поліпи можуть бути успішно видалені, в тому числі перероджені в злоякісні, - з ніжкою і позбавлені сітки венозних і лімфатичних судин. Однак це проводиться лише, якщо переродження відбулося на голівці новоутворення.

В ході хірургічної операції кожен поліп видаляється окремо, після чого в обов'язковому порядку проводиться гістологічне дослідження матеріалів, щоб виключити або підтвердити наявність ракових клітин.

Види найбільш поширених хірургічних операцій:

 • Ендоскопічна поліпектомія з електрокоагуляції видаляється новоутворення - проводиться при локалізації в середніх відділах кишечника. Виконується з місцевою анестезією. В ході процедури до попереку пацієнта прикріплюють свинцеву пластину, що служить пасивним електродом. Ендопетлю - другий електрод - накидають на поліп і затягують, після чого подають струм високої частоти. Поліп обвуглюється і відсікається за дві секунди, при цьому кінці судин запаюються.
 • Лапароскопія - видаляються великі поліпи більше двох сантиметрів через проколи черевної стінки. Проводиться під загальним наркозом.
 • Лапаротомія - операція з розтином черевної порожнини застосовується для видалення поліпів з широкою основою.
 • Колотомія - операція з доступом через черевну стінку. Використовується для видалення поліпів на широкій основі і ворсистих новоутворень.
 • Резекція кишечника - операція з видаленням частини кишечника.

Протипоказання для видалення

Незважаючи на всю серйозність захворювання, деяким групам пацієнтів видалення поліпів у прямій кишці, а також в інших відділах, протипоказано. До них відносяться люди, які страждають на цукровий діабет, епілепсію, у яких виявлено злоякісні новоутворення, виявлені інфекційні захворювання та запальні процеси, а також вбудований кардіостимулятор. Рішення про вибір методів лікування від поліпів приймає лікар на підставі зібраного анамнезу.

Лікарі, які надають послугу
Рекомендовані послуги
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок