Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Лікування (хірургічне) хронічної анальної тріщини

Код послуги 20.7.18
Ціна:
3500 грн
У кошик Запис на прийом

Анальна тріщина - це захворювання, при якому в прямокишковому каналі утворюється дефект слизової оболонки. Проблема доставляє пацієнтові масу дискомфорту і може істотно погіршувати якість життя. Захворювання пов'язане з сидячим способом життя, неправильним харчуванням, частими запорами і пологами. Чоловіки і жінки хворіють приблизно однаково.

Якщо вчасно не звернутися за спеціалізованою допомогою і ігнорувати проблему, хвороба може перейти в хронічну форму. Надалі тріщина трансформується в виразковий дефект, на місці якого може сформуватися свищ.

Види анальної тріщини

Анальна тріщина - захворювання, яке може мати як гостре, так і хронічний перебіг. У другому випадку мова йде про запущених випадках, коли пацієнт не звернувся своєчасно до проктолога.

Залежно від локалізації дефекту слизової оболонки в анальному каналі тріщини бувають:

 • задні;
 • передні;
 • бічні.

У більшості випадків захворювання протікає зі спазмом анального сфінктера, який істотно ускладнює загоєння дефекту слизової.

Симптоми анальної тріщини

Анальна тріщина - медична проблема, яка супроводжується больовим синдромом в області анального каналу. На ранніх етапах захворювання біль виникає безпосередньо в момент дефекації і може залишатися ще кілька хвилин після спорожнення кишківника. При прогресуванні захворювання дискомфорт стає більш тривалим і присутній практично постійно.

Крім болю, анальна тріщина супроводжується наступними симптомами:

 • запори. Порушення дефекації може виступати як першопричиною хвороби, так і її наслідком через постійний страх появи болю під час походу в туалет;
 • кров в калі, яка залишається на туалетному папері;
 • порушення ритму сну через нічний дискомфорт. Хронічна форма захворювання характеризується збільшенням тонусу анального сфінктера. В такому випадку пацієнт практично постійно відчуває пульсуючий дискомфорт і свербіж в області тріщини.

Біль при анальній тріщині настільки інтенсивна, що в більшості випадків сприяє ранньому зверненням до проктолога і початку правильного лікування.

Причини анальної тріщини

У нормі слизова оболонка анального каналу не розривається і не тріскається самостійно. Ключовим механізмом, який веде до появи проблеми, є порушення локальної мікроциркуляції. Через це погіршуються еластичні і регенераторні здатності тканин, що створює сприятливі умови для утворення дефекту слизової оболонки. Порушення мікроциркуляції в цій області виникає на тлі хронічного підвищення тонусу внутрішнього анального сфінктера. Спазмовані м'язи перетискають судини, збільшуючи ризик розвитку патології.

Безпосередньою причиною появи анальної тріщини в таких несприятливих умовах може стати:

 • травматичне пошкодження слизової оболонки твердими каловими масами;
 • перенапруження гладкої мускулатури сфінктера при діареї;
 • пошкодження слизової оболонки неякісної та твердої туалетним папером;
 • інструментальні методи діагностики прямої кишки, що виконуються без належної підготовки;
 • потуги під час народження дитини;
 • важке фізичне навантаження.

Крім підвищення тонусу анального сфінктера важливим фактором, що збільшує ризик появи тріщин в прямій кишці, є неправильне харчування. Брак харчових волокон робить кал твердим. З'являються запори. Калові маси стають ще твердіше. При дефекації різко збільшується тиск, і слизова оболонка не витримує - утворюється тріщина. Через біль пацієнт боїться випорожнюватися, що також веде до зниження кількості походів в туалет і провокує прогресування захворювання. Таким чином замикається «порочне коло». Розірвати його під силу тільки грамотному проктолога, причому чим раніше пацієнт звернутися до лікаря, тим коротший і менш інвазивних буде лікування.

Діагностика анальної тріщини

Анальна тріщина - проблема, яку проктолог може легко запідозрити за характерними скаргами пацієнта. Типовий больовий синдром і кров'янисті виділення під час дефекації свідчать на користь цього діагнозу. Однак для диференціації тріщини з іншими патологіями лікар проводить:

 • пальцеве дослідження прямої кишки;
 • ректороманоскопию;
 • аноскопію.

Зазначені процедури дозволяють точно встановити наявність дефекту слизової оболонки, його локалізацію і стан регенераторного потенціалу тканин.

Методи лікування анальної тріщини

Лікування анальної тріщини може бути консервативним і хірургічним. Кожен з методів має свої показання та умови.

Консервативне лікування

Консервативна терапія дозволяє позбутися від анальної тріщини в 50-60% випадків. Чим раніше пацієнт звернеться за допомогою до проктолога, тим вище шанс на успіх лікування. Терапія направлена ​​на рішення відразу декількох ключових завдань:

 • зниження тонусу анального сфінктера. З цією метою використовуються спазмолітики, блокатори кальцієвих каналів, ін'єкції ботулотоксину;
 • стимуляція регенеративних здібностей тканин. Для цього проктолог призначає спеціальні загоюють мазі, супозиторії (свічки), креми;
 • усунення больового синдрому і локального запалення. Найчастіше використовуються традиційні нестероїдні протизапальні засоби на тлі теплих ванночок;
 • нормалізація травлення. Боротьба з запорами проводиться шляхом збільшення в раціоні харчових волокон і води. Також використовуються проносні засоби.

Консервативна терапія при анальних тріщинах завжди передбачає комплексний і індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікар попередньо оцінює особливості життєдіяльності людини і намагається підібрати оптимальний набір медикаментів для швидкої нормалізації його самопочуття.

Ще одним методом лікування проблеми без використання скальпеля є дівульсії заднього проходу. Суть методики полягає в зменшенні спазму анального сфінктера за рахунок дозованого роздування балона, введеного в пряму кишку. Така процедура демонструє хороші терапевтичні результати в поєднанні з традиційними мазями і свічками.

Хірургічне лікування

При неефективності консервативної терапії або наявності запущених випадків анальних тріщин лікування включає хірургічне видалення дефекту і дозоване розсічення анального сфінктера. Це усуває спазм, покращує мікроциркуляцію і, тим самим, сприяє загоєнню слизової. Операція виконується під регіонарним знеболенням малоінвазивним (лазер) або традиційним методом за допомогою скальпеля. Незважаючи на радикальне видалення зони дефекту, пацієнт після хірургічного втручання повинен стежити за раціоном, вести боротьбу з запорами і гіподинамією, щоб попередити рецидиви.

Профілактика

Профілактика освіти анальної тріщини передбачає боротьбу з гіподинамією, повноцінне харчування з достатньою кількістю клітковини, своєчасне відвідування лікаря при появі будь-яких неприємних симптомів. Якщо ж у пацієнта є інша проктологічна патологія, то важливо регулярно відвідувати лікаря, щоб уникнути супутнього появи анальної тріщини.

Реабілітація після операції

Після малоінвазивного видалення анальної тріщини хворий може в день операції відправитися додому. Перші 2-3 дні проктолог проводить перев'язки в амбулаторному режимі і навчає пацієнта догляду за прооперованої областю. Шви знімаються на 7-10-й день. Повне відновлення займає до одного місяця. У цей період рекомендується уникати важких фізичних навантажень і стежити за стільцем (він повинен бути м'яким і щоденним).

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок