Консультації лікарів, лікарські послуги в Києві, ціна | Клініка Медіан Спірографія з бронхолітиками (оцінка функції зовнішнього дихання з одноразовою тубою) - MEDIAN

Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Спірографія з бронхолітиками (оцінка функції зовнішнього дихання з одноразовою тубою)

Код послуги 30149
Ціна:
420 грн
У кошик Запис на прийом

Спірографія (спірометрія) - метод визначення обсягів легких при спокійному диханні і здійсненні дихальних маневрів. Дозволяє оцінити об’єм легенів, прохідність бронхів, споживання кисню, показники вентиляції легенів.

Спірометрія з пробою з бронхолітіком потрібна, щоб виміряти дихальні параметри до і після інгаляції ліками, які розширюють бронхи. Такий тест завжди рекомендується проводити на додаток до стандартного, тому що він допомагає виявити прихований бронхоспазм.

При спірографії застосовуються два види лікарських препаратів:

Бронхолитики - «Беродуал», «Вентолін», «Сальбутамол». Ці препарати застосовуються для дітей з явною або прихованою обструкцією легких, щоб оцінити можливість оборотності змін і їх вплив на функцію зовнішнього дихання (ФЗД).

Препарати, що звужують бронхи. Це провокаційний тест, який потрібен для виявлення прихованих захворювань. Наприклад, астми, що виникає в холодну пору року, яку дуже важко діагностувати. Звужують бронхи препарати спрощують це завдання.

Така дихальна діагностика потрібна при таких захворюваннях:

  • бронхіальна астма;
  • реструктивна патологія;
  • хронічний бронхіт з бронхіальною обструкцією;
  • бронхіоліт;
  • часті бронхіти;
  • емфізема легеневої тканини;
  • трахеїт;
  • пневмонія;
  • ураження діафрагми;
  • вазомоторні та інфекційно-алергічні риніти.

Спірометрія дозволяє відрізнити бронхіальну астму від ХОЗЛ і бронхіту, алергічну форму бронхіальної астми від інших її варіантів (а також виявити алерген, що викликає задуху), рестриктивні розлади вентиляції від обструктивних.

Підготовка до процедури

Перед процедурою не можна їсти, останній легкий прийом їжі - не менше ніж за 2-3 години до дослідження. За погодженням з лікарем потрібно призупинити курс певних препаратів. В день дослідження не можна займатися спортом, пити кофеїновмісні напої.

Проведення спірометрії з бронхолітиком

Прийшовши на діагностику, дитина повинна деякий час посидіти спокійно. В цей час лікар пояснює, що потрібно робити. Під час обстеження дитина знаходиться стоячи або сидячи, в одному і тому ж положенні. Йому дають дихальну трубку, на яку надітий одноразовий мундштук. Надівається спеціальний затискач для носа, щоб в нього не потрапляло повітря під час процедури.

За сигналом лікаря дитина повинна зробити глибокий вдих, а потім максимально сильно і довго видихнути. Потім потрібно зробити форсований глибокий вдих і повний видих. Може знадобитися просто спокійно подихати кілька разів поспіль. Потім ті ж тести повторюються після застосування легень. Показники вимірює і порівнює спірометр, за результатами дослідження видається спірограма.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок