Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Промивання сірної пробки І категорії складності

Код послуги 30193
Ціна:
250 грн
У кошик Запис на прийом

Сірчана пробка - закупорка слухового проходу спресованої масою сірки і епітелію. Така проблема може бути викликана як неправильною гігієною вуха, так і особливостями роботи організму: підвищеною секрецією сірки, звуженням слухового проходу і т.п.

Видалення сірчаної пробки - обов'язково, оскільки вона може викликати ряд небажаних явищ: погіршення слуху, поява шуму у вухах, запаморочення, невралгії, запальних процесів в зовнішньому і середньому вусі.

Що таке сірчана пробка?

Сірчана пробка - одна з найбільш частих причин звернення до ЛОР-лікаря не тільки в Москві, але і інших містах. За статистикою з цією проблемою хоча б раз в житті стикається близько 4% населення нашої країни. Сірчана пробка є надмірне скупчення вушного секрету, яке викликає закупорку зовнішнього слухового проходу.

Чому утворюється сірчана пробка?

Причин для утворення сірчаної пробки чимало. Основними з них є:

  • підвищене утворення сірки;
  • сторонні тіла у вусі (викликають роздратування і, як наслідок, гіперпродукцію сірки);
  • неправильна гігієна вуха, зокрема - щоденне використання ватних паличок;
  • запальні захворювання вуха, наприклад, зовнішній отит;
  • дерматит і екзема;
  • підвищена забрудненість повітря.

Несприятливі умови для евакуації сірки, найчастіше в результаті вродженої вузькості і звивистості зовнішніх слухових проходів

Ознаки

Як правило, сірчана пробка довгий час не проявляє себе. Тільки при великих розмірах і майже повному перекритті зовнішнього слухового проходу з'являються болі і шум у постраждалому вусі. Так само пацієнт може пред'являти скарги на запаморочення і зниження слуху. Важливим діагностичним моментом є той факт, що посилення симптоматики спостерігається після ванни, душа або басейну, тобто після контакту пробки з водою.

Діагностика

Діагностика не викликає у досвідченого доктора складнощів і базується на характерних скаргах і даних огляду вуха за допомогою спеціального приладу - отоскопа. Дає можливість візуально побачити скупчення жовтих і коричневих сірчаних мас.

Лікування сірчаної пробки

Найпоширенішою процедурою видалення сірчаної пробки є вимивання її за допомогою шприца типу Жане. Після чого в порожнину вуха вкладається на 20 хвилин турунда, змочена розчином антисептика. Вимивання може здійснюватися за допомогою спеціального приладу-іригатора, що подає струмінь рідини під тиском. У пацієнтів з пошкодженням барабанної перетинки промивання неприпустимо і їм може бути проведена вакуум-аспірація сірчаної пробки. Аспіратор створює негативний тиск і буквально витягує пробку з слухового проходу. Так само при пошкодженні барабанної перетинки і схильності до гнійних отитів може бути рекомендована така процедура, як кюретаж. В ході цієї процедури доктор за допомогою гачків або пінцетів під контролем мікроскопа захоплює і видаляє пробку.

Профілактика сірчаної пробки:

  • гігієна порожнини вуха за допомогою ватного тампона, а не паличок;
  • регулярна «гімнастика», що поліпшує відходження сірки - ритмічне відтягування мочки вуха вниз протягом 30 секунд;
  • використання захисних берушей в басейн і при роботі в приміщенні з забрудненим повітрям;
  • застосування при схильності до утворення сірчаних пробок спеціальних препаратів, що розріджують секрет і поліпшують його відходження.
Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

9
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

11
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок