Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Промивання носа по Проетцу (кукушка) (без медикаментів)

Код послуги 20.12.5
Ціна:
200 грн
У кошик Запис на прийом

Якщо у вас тривалий час закладений ніс, спостерігається гайморит, синусит, аденоїдит, то щоб уникнути переходу захворювання в хронічну стадію, вилікувати яку набагато складніше і дорожче, на прийомі у отоларинголога може бути прийнято рішення про промивання носу за методом Проетцу. Даний спосіб був розроблений ще в минулому столітті, але використовується російськими лікарями донині, оскільки його ефективність висока навіть в порівнянні з багатьма іншими більш сучасними варіантами.

У чому суть методу?

Промивання пазух по Проетцу (його народна назва - «кукушка») виконується строго в умовах медичного закладу. Крім пацієнта, в процесі беруть участь лікар-отоларинголог і медсестра. Хворий приймає горизонтальне положення, голова при цьому розташовується під кутом 45 градусів до тулуба. У ніс закопуються судинозвужувальні краплі і лідокаїн для зняття можливих больових відчуттів. Далі в одну ніздрю вводиться шприц або катетер з медичним розчином, а в іншу - вакуумний відсмоктувач. «Зозулею» ж метод називається тому, що час від часу пацієнт повинен вимовляти «ку-ку» - це перешкоджає попаданню рідини з патологічним вмістом пазух в горло.

Промивання по Проетцу займає зовсім небагато часу - не більше 10 хвилин. Ще якийсь час хворому пропонується провести в межах медустанови, щоб витекли залишки лікувального розчину і відновилася працездатність слизової оболонки носа.

Чи є протипоказання?

Проводити промивання носової порожнини можна не завжди. Наприклад, процедура не призначається дітям раннього віку, оскільки їм будуть поки що незрозумілі вказівки лікаря, а значить, різко зросте ризик потрапляння рідини в горло. Утриматися і розглянути альтернативні варіанти потрібно і пацієнтам, що страждають від захворювань шийного відділу хребта. А ось вагітним жінкам, хворим на ГРВІ (навіть при наявності високої температури) і алергікам промивання робити можна без будь-яких обмежень.

Відновлення після процедури

Для нормалізації роботи слизової і стану організму в цілому хворому потрібно близько години часу (максимум). Звернутися повторно до отоларинголога потрібно в тих випадках, якщо після промивання пазух виникла кровотеча з носа, з'явилося запаморочення, блювота, стан близький до обмороку. Однак такі наслідки спостерігаються вкрай рідко - зазвичай пацієнти, незалежно від віку, добре переносить процедуру.

Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

8
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

10
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок