Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Видалення інородного тіла з порожнини носа, вуха, глотки 1 ступеня складності

Код послуги 30202
Ціна:
360 грн
У кошик Запис на прийом

Сторонні тіла ЛОР-органів - досить часта патологія, з якою стикається будь-який лікар-оториноларинголог в своїй щоденній практиці. З огляду на анатомо-фізіологічні особливості ЛОР-органів, близькість до життєво важливих органів і структур, великим кровоносних судинах голови, проникнення стороннього тіла небезпечно розвитком важких ускладнень. Тому, при підозрі на наявність стороннього тіла вуха, горла, носа, гортані необхідна термінова консультація фахівця і надання екстреної допомоги.

Видалення сторонніх тіл лор-органів у дітей

Особливо часто зустрічаються випадки проникнення сторонніх тіл в ЛОР-органів в дитячій практиці. Як правило, маленькі непосиди, дізнаючись світ, намагаються все спробувати на смак. У цей момент чужорідне тіло може потрапити в глотку або в гортань, що може загрожувати життю дитини.

В процесі гри малюки часто намагаються заштовхати дрібні іграшки, намистини, ягоди і т.д. в ніс або вуха, що також може призвести до виникнення ускладнень. При будь-якій підозрі на наявність стороннього тіла не намагайтеся самостійно витягти його, в цьому випадку необхідно терміново показати дитину фахівцеві. Це вбереже вашого малюка від розвитку захворювання і попередить виникнення важких ускладнень.

Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дорослих

Сторонні тіла ЛОР-локалізації часто зустрічаються і в дорослому практиці при недотриманні правил техніки безпеки при роботі з дрібними предметами (цвяхи, шпильки і т.д.), при туалеті вух вушними паличками і сторонніми предметами, при швидкому прийомі їжі, особливо річкової риби і т.п. Якщо у Вас або Ваших близьких є підозра на наявність стороннього тіла не потрібно самостійно намагатися його витягти. Така тактика завжди чревата більш глибоким проникненням стороннього тіла, пошкодженням органів і розвитком серйозних ускладнень, аж до летального результату.

Чужорідне тіло в вусі

Чужорідне тіло вуха супроводжується відчуттям закладеності, зниженням слуху, іноді шумом у вусі на стороні поразки, болем у вусі, при пошкодженні шкіри зовнішнього слухового проходу і / або барабанної перетинки може бути кровотеча з зовнішнього слухового проходу.

Рідше, при більш глибокому проникненні стороннього тіла і ураженні внутрішнього вуха можливі симптоми подразнення лабіринту, такі як:

  • запаморочення;
  • нудота;
  • хиткість ходи.

Такі стани завжди є ургентними і вимагають екстреної консультації та госпіталізації.

До стороннім тілам вуха відносяться і сірчані пробки, що утворюються ендоурально і носять характер ендогенного стороннього тіла. Утворення сірчаних пробок і обтурація ними зовнішнього слухового проходу носить має тривалий період і, як правило, не вимагає екстреного надання медичної допомоги. Промивання сірчаних пробок проводиться амбулаторно, в плановому порядку.

Чужорідне тіло в носі

Чужорідне тіло носа проявляється односторонньою нежиттю, утрудненням носового дихання, болем в носі на стороні поразки, рясним виділенням з носа, спочатку слизового характеру, потім при приєднанні бактеріального фактору виділення стають густими, гнійними, часто з неприємним запахом.

Чужорідне тіло в глотці

При попаданні чужорідного тіла в область глотки з'являється рясне слиновиділення, часто локальна колючий біль в місці проникнення чужорідного тіла в слизову глотки, піднебінної мигдалини, кишень гортаноглотки. При вдиханні чужорідного тіла і попаданні його в гортань з'являється сильний гавкаючий кашель, різке утруднення дихання, задишка в спокої, не пов'язана з фізичним навантаженням. Чужорідне тіло гортані вкрай небезпечний стан, коли в будь-який момент може настати спазм голосових зв'язок і зупинка дихання. Тому при підозрі на потрапляння стороннього тіла в гортань допомога повинна бути надана негайно.

Діагностика сторонніх тіл ЛОР-локалізації

Діагностика сторонніх тіл ЛОР-локалізації грунтується на ретельному зборі анамнезу, характерних скаргах пацієнта і даних клінічного огляду.

Всі випадки чужорідних тіл вуха, горла і носа є екстреними і допомога повинна бути надана в терміновому порядку.

Видалення сторонніх тіл з вуха, горла чи носа

Як правило, при зверненні пацієнта в клініку йому проводиться видалення сторонніх тіл, призначається промивання носа або полоскання горла розчинами антисептиків, щадна дієта і даються рекомендації з профілактики. У важких випадках пацієнту виявляється термінова допомога і потрібна госпіталізація для спостереження або при необхідності, оперативного лікування.

Необхідно пам'ятати, що будь-який сторонній предмет, проникаюче в організм, а особливо в ЛОР-органів, може викликати розвиток серйозних ускладнень і захворювань. Тому, обов'язково відвідайте лікаря, якщо є підозра на потрапляння стороннього тіла, не втрачайте дорогоцінний час, займаючись самолікуванням.

Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

9
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

11
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок