Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Вливання в гортань лікарських засобів (без медикаментів)

Код послуги 20.12.10
Ціна:
150 грн
У кошик Запис на прийом

Процедура вливання лікарських засобів в гортань широко застосовується, коли пацієнтові діагностують запалення гортані. Суть маніпуляції полягає в тому, щоб зняти набряклість, запалення тканин гортаноглотки і надати на хворе горло протизапальну дію. Вливання в гортань ефективно в тих випадках, коли простим полосканням не виходить впливати на запалену слизову оболонку гортаноглотки.

Введення лікарських засобів показано при таких лор-захворюваннях, як гострий ларингіт, хронічний ларингіт, парез або параліч гортані, проблеми з голосовими зв'язками, ГРВІ з охриплістью голосу.

Найчастіше пацієнтові призначаються вливання при ларингіті. Ларингіт - це запальний процес, який охоплює слизову оболонку гортаноглотки. Захворювання може протікати в гострій і хронічній формах.

При цьому захворюванні голос хворого стає хрипким аж до повної його втрати. Хворий скаржиться на сухість і першіння в горлі. Його долає сухий кашель і больові відчуття в горлі особливо в момент ковтання. Лімфовузли збільшені, і при їх пальпації виникає хворобливий дискомфорт. Хворобу можуть супроводжувати нежить, ускладнене носове дихання, підвищення температури тіла. Хворий відчуває слабкість, працездатність знижується.

Від моменту зараження до появи перших ознак хвороби проходить, як правило, від декількох годин до декількох днів. Захворіти можна легко, оскільки причин, що викликають запалення, досить багато:

 • контакт з хворим на ГРВІ;
 • переохолодження;
 • перенесені інфекційні захворювання, наприклад, грип;
 • забруднене повітря;
 • вдихання шкідливих парів;
 • гучний крик або плач, що сильно перенапружує голосові зв'язки;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь);
 • наявність вогнищ інфекції в рото- і носоглотці;
 • хронічне захворювання;
 • прояв алергічних реакцій;
 • слабкий імунітет.

Лікування захворювання гортані має бути своєчасним і проводитися тільки під контролем ЛОР-лікаря.

Проведення процедури вливання з шприца

Під час проведення маніпуляції пацієнт зручно розташовується в положенні сидячи. Дихати потрібно через рот. Для процедури використовується спеціальний шприц з довгим тупим заокругленим наконечником. Якщо у пацієнта яскраво виражений блювотний рефлекс, ЛОР-лікар може провести аплікаційну анестезію. У шприц набирається ліки. Для процедури можуть бути використані такі лікарські засоби, як: дексаметазон, диоксидин, суспензія гідрокартизону, адреналін вмістимі препарати, персикове та абрикосове масло і ін. Вливання дексаметазону при ларингіті повинно виконуватися за суворими медичними показаннями і тільки за призначенням отоларинголога. Застосування дексаметазону має бути зваженим, оскільки дексаметазон є гормональним препаратом і має побічні дії.

Для проведення процедури рекомендуємо використовувати персикове масло з 1% -м розчином диоксидину. Персикове масло відмінно пом'якшує слизову оболонку гортані і сприяє повільному, більш ефективному всмоктуванню ліки. Також воно практично гіпоалергенні.

Після того, як ліки набрано в шприц, пацієнта просять широко відкрити рот і вимовити звук «іііі». У цей момент проводиться впорскування ліки. Процедура є безконтактної, тобто шприц абсолютно не стосується тканин, і триває не більше трьох-чотирьох секунд. Кількість необхідних для лікування сеансів призначається ЛОР-лікарем і залежить від вираженості запального процесу (зазвичай достатньо трьох - десяти процедур).

Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

8
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

10
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок