Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Пневмомасаж барабанних перетинок (апаратний)

Код послуги 30171
Ціна:
100 грн
У кошик Запис на прийом

Пневмомасаж барабанних перетинок - це процедура, яка дозволяє відновити нормальний слух у дитини після перенесених запальних захворювань середнього вуха. Вона також запобігає розвитку приглухуватості, викликану формуванням спайок в барабанній порожнині і порушенням рухливості слухових кісточок.

Показання до масажу барабанної перетинки

Багато батьків звертали увагу, що нежить у дитини часто обертається закладеністю вуха і порушенням слуху (приглухуватістю). Це пов'язано з тим, що носоглотка з'єднана із середнім вухом слуховою трубою. По ній поширюється запальний процес.

У барабанну порожнину потрапляє повітря з носоглотки. Але при запаленні слухова труба може закритися через накопичення в ній запального ексудату. Тиск в барабанної порожнини знижується, а барабанна перетинка втягується.

Дітям з закладеністю вуха запального походження лікарі отоларингологи призначають масаж барабанної перетинки. Він проводиться різними способами. Один з найбільш безпечних та ефективних - пневмомасаж, який передбачає вплив на барабанну перетинку дитини бароімпульсами змінного негативного і позитивного тиску.

Показання до проведення масажу барабанних перетинок

Основні захворювання, при яких призначається пневмомасаж барабанної перетинки:

 • адгезивний отит - запалення вуха, яке супроводжується приглухуватістю внаслідок злипання слизової оболонки барабанної порожнини і освіти спайок;
 • євстахіїт - запалення євстахієвої труби, що з'єднує носоглотку і середнє вухо;
 • нейросенсорна туговухість, викликана пошкодженням структур внутрішнього вуха;
 • середній отит (запалення середнього вуха) в періоді згасання клінічних проявів.

У гострому періоді захворювання процедура не призначається. Запальний процес у вусі з утворенням гною, високою температурою тіла і іншими ознаками інтоксикації є протипоказанням до проведення пневмомасажа.

Навіщо лікар призначає дитині пневмомасаж?

Основне завдання пневмомасажа барабанної перетинки полягає в тому, щоб відновити нормальний слух у дитини або запобігти приглухуватість внаслідок запального процесу.

Позитивні ефекти після серії процедур:

 • збільшується еластичність барабанної перетинки;
 • нормалізується її рухливість;
 • прискорюється видалення надлишкової рідини після запального процесу;
 • знижується ризик утворення рубців і спайок в середньому вусі.

Як проходить процедура?

Округла трубка, яка з нього виходить, має наконечник. Він вставляється дитині в вухо. Після включення апарат генерує бароімпульси. Тиск змінюється через кожні кілька секунд.

Можливі відчуття дитини:

 • гудіння у вусі;
 • постукування;
 • невеликі поштовхи.

Гучність звуків невисока. Ніякого дискомфорту дитина не відчуває. Тривалість процедури становить 8-10 хвилин. Всього потрібно 5-10 сеансів, залежно від динаміки відновлення слуху.

Переваги пневмомасажу:

 • відсутність болю. Пневматичний масаж барабанної перетинки добре переноситься навіть маленькими дітьми. Дитина не відчуває болю, так як тиск нарощується поступово, протягом декількох секунд;
 • безпека. Барабанна перетинка - вельми делікатна структура, пошкодження якої призводить до порушення слуху. Пневмомасаж передбачає щадящий вплив на неї без ризику травматизації;
 • короткочасність. Пневмомасаж барабанної перетинки триває всього кілька хвилин. Навіть сама непосидюча дитина здатна дочекатися закінчення процедури;
 • миттєвий результат. Закладеність вуха проходить після першого сеансу пневмомасажа. Після серії процедур слух помітно поліпшується;
 • контроль ефективності лікування. Лікар проводить аудіометрію для оцінки ефективності проведеного пневмомасажа і контролю тривалості терапевтичного курсу. Звичайно потрібно від 8 до 10 сеансів.
Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

9
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

11
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок