Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Тампонада марлевим тампоном (передня)

Код послуги 30175
Ціна:
300 грн
У кошик Запис на прийом

Тампонада носа - процедура, до якої вдаються при сильному носовій кровотечі, якщо звичайними гемостатичними засобами кров зупинити не вдається. Під час маніпуляції в порожнину носа вводять тампони, які щільно прилягають один до одного, вони усувають кровотечу і не дають йому відновитися.

Існує дві варіації кровозупиняючих заходів: передня і задня тампонада. До першого виду вдаються частіше, тому що в більшості випадків кровотеча діагностується з передньої частини перегородки носа.

Суть тампонади полягає в притисканні пошкоджених судин і капілярів до стінок носа, це сприяє якнайшвидшому утворенню кров'яного згустку. Для виконання процедури застосовують тампони, виготовлені з марлевого бинта, оскільки сітчаста структура матеріалу ідеально підходить для формування одного кров'яного згустку. Недолік маніпуляції полягає в тривалому очікуванні (іноді до 3 діб) освіти згустку крові. В цей час хворому доводиться дихати ротом.

У яких випадках необхідна тампонада носа

Рясну носову кровотечу можуть спровокувати багато чинників. В незалежності від причин кров потрібно зупинити швидко, оскільки велика крововтрата може стати «винуватицею» втрати свідомості і інших ускладнень.

Ситуації, в яких може знадобитися тампонада носа:

  • анатомічні деформації органу дихання;
  • механічні травми носа;
  • запальні патології слизової носових ходів;
  • чужорідне тіло в порожнині носа;
  • хірургічне втручання;
  • онкологічні хвороби носа;
  • зловживання судинозвужувальними краплями.

Спровокувати сильна кровотеча органу дихання можуть і шкідливі звички, наприклад, вдихання наркотиків.

Техніка виконання тампонади носа

Тампонада носа виконується тільки кваліфікованим доктором-отоларингологом в спеціальних умовах. Самостійно вводити марлеві тампони в ніс строго заборонено, оскільки ще більше можна травмувати структуру органу. Як правило, процедура по зупинці носової кровотечі проводиться кількома фахівцями одночасно. Задня варіація тампонади проводиться лікарем, що володіє додатково технікою інтубації, оскільки є ризик розвитку непрохідності дихальних шляхів.

Передню тампонаду проводять при носових кровотечах з середніх і передніх відділів носа. В цьому випадку марлеві валики вводять через ніздрі. Для виконання процедури лікаря знадобляться ножиці, пінцет, лоток, стерильні серветки, вата і бинт, а також антисептик для обробки рук.

Алгоритм виконання передньої тампонади:

  • очищення носової порожнини;
  • знеболення за допомогою зрошення слизової носа розчином анестетика;
  • введення тампона в порожнину носа.

Під час тампонади марлева стрічка поступово просувається до заднього відділу, крок за кроком марля вводиться до тих пір, поки порожнину повністю не заповниться, після виробляють аналогічні маніпуляції для другої ніздрі. Після закінчення процедури на ніс накладається пращевидна пов'язка.

При проведенні задньої тампонади лікареві знадобиться марлевий тампон, гумовий катетер, пластир, спеціальні шовкові нитки, перев'язувальний матеріал і вазелінове масло. Спочатку доктор обробить катетер вазеліновим маслом і введе його в носову порожнину, а виведе через рот. Далі за допомогою ниток він обв'яже тампон з марлі і прикріпить його до катетера. Разом з тампоном вводяться дві нитки (одна нитка залишається зовні). Марлевий валик просувають за допомогою катетера, поки він не досягне потрібної анатомічної області.

Після фіксації марлевого тампона доктор комбінує задню тампонаду з передньої. В кінці процедури також налагоджується пращевидна пов'язка.

Лікарі, які надають послугу
Рєзмак Мохаммед

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

9
5
4

Запис на прийом
Щадко Юлія Вікторівна

Отоларинголог (для дітей та дорослих), Отоларинголог (для дорослих)

11
13
4,6

Запис на прийом
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок