Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Аудіометрія (після консультації у клініці)

Код послуги 20.12.24
Ціна:
200 грн
У кошик Запис на прийом

Аудіометрія - метод діагностики, який дозволяє визначити гостроту слуху, дати оцінку виду і характеру порушень слухової функції, уточнити рівень ураження звукового аналізатора. Процедура проводиться з застосуванням електроакустичного обладнання. За допомогою цього методу лікар може виявити патологію навіть на ранніх стадіях розвитку.

В яких випадках призначається діагностика

Лікар порекомендує зробити аудіометрію при первинному відвідуванні. Основними показаннями до обстеження є:

  • суб'єктивні скарги на зниження гостроти слуху;
  • перенесені запальні захворювання вуха;
  • перенесені раніше травми органів слуху;
  • болю у вусі;
  • перенесені переломи кісток черепа в скроневій області;
  • хронічні захворювання органів слуху.

У плановому порядку ця процедура повинна проводитися пацієнтам, які працюють на галасливому виробництві. Зазвичай обстеження потрібно не рідше одного разу на рік, це дозволяє контролювати функцію органів слуху і своєчасно вживати заходів.

Особливості та порядок проведення

При аудіометрії лікар подає звукові сигнали за допомогою спеціального обладнання. Завдання пацієнта полягає в тому, щоб повідомити, чи чує він звуки різної інтенсивності. Результат відображається у вигляді кривої лінії, з'єднаної точками. Це дозволяє визначити порогові значення, при яких людина починає сприймати звук.

Процедура ефективна і абсолютно безпечна, не має обмежень і протипоказань, а також не вимагає спеціальної підготовки. Проводиться обстеження в кабінеті, ізольованому від сторонніх шумів.

Якість обладнання багато в чому визначає точність обстеження. Воно дозволяє виконувати обстеження за оцінкою повітряної і кісткової провідності, аудіометрію по Бекеш, а також мовну та аудіометрію у порожній частині. Отримані дані обробляються за допомогою сучасного програмного забезпечення.

Виділяють два види аудіометрії:

  • Мовна. Дозволяє оцінити гостроту слуху за допомогою сприйняття розмовної мови. Лікар використовує різний рівень гучності, шепіт і інші звуки. При такому обстеженні не потрібна спеціальна апаратура. Воно досить просте, але не дозволяє оцінити функціональні можливості органу слуху.
  • Тональна. Передбачає застосування спеціального обладнання - аудіометр. За допомогою цього виду обстеження можна визначити поріг чутливості слуху шляхом подачі звукових хвиль відомої частоти та інтенсивності. Така аудіометрія дозволяє з'ясувати поріг чутності - рівень звуку, який чує пацієнт. Дані обстеження представлені у вигляді аудіограми - графіка слухових відчуттів. Вона дозволяє ЛОР-лікаря виявити патологію і дати оцінку функціонального стану органів слуху.

Переваги обстеження

Доступна ціна аудіометрії, а також простота проведення і відсутність строгих протипоказань дозволяють широко застосовувати цей метод обстеження. Він не має обмежень по частоті проведення, а при необхідності доповнюється іншими способами діагностики, наприклад імпедансометрія.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок