Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Інстиляція уретри

Код послуги 20.13.2
Ціна:
230 грн
У кошик Запис на прийом

Інстиляція уретри - процедура введення лікарських препаратів безпосередньо в порожнину уретри, що практикується при різних сечостатевих інфекціях і захворюваннях. Така методика має ряд переваг перед стандартними фармакологічними способами лікування, так як лікарська речовина при цьому доставляється безпосередньо до вогнища захворювання (запалення), що підвищує ефективність його впливу. Також інстиляція дозволяє використовувати менші дози лікарських препаратів, що легше переноситься організмом.

Озонування при інстиляції уретри

Так як озон - газ, що володіє хорошими антисептичними засобами, то паралельно з введенням в порожнину сечовипускального каналу антибіотиків та інших лікарських препаратів, часто проводиться озонування. Озон може додаватися до розчину антибіотика або вводитися окремо - за призначенням фахівця.

Як здійснюється інстиляція уретри у чоловіків

Введення препаратів безпосередньо в порожнину уретри здійснюється з використанням спеціального катетера (назального катетера або катетера Нелатона) і одноразового шприца об'ємом 5 або 10 «кубиків». Такий дози препарату цілком достатньо для одноразової дії на уражені ділянки.

Перед початком процедури пацієнт повинен сходити в туалет, по можливості повністю звільнивши сечовий міхур. Зовнішня область уретри і сам катетер перед введенням повинні бути оброблені антисептиком. Не рекомендується використовувати спиртовий розчин, так як він може стати причиною дискомфорту і печіння. Оптимальним вибором буде розчин мірамістину або хлоргексидину.

Готується і набирається в шприц розчин для інстиляції. Він повинен бути як мінімум кімнатної температури. Оптимальна температура - 32-35 С. У тому випадку, якщо розчин занадто холодний, рекомендується додати в нього 1-2 мл димексиду, що відразу ж підвищить його температуру, а заодно і ефективність процедури.

Катетер вводиться в уретру чоловіки приблизно на 5 см. Щоб виключити підсікання розчину, фахівець, який здійснює процедуру, здавлює голівку статевого члена якомога ближче до зовнішнього отвору сечовипускального каналу. Далі розчин повільно водиться всередину. При цьому фахівець здійснює погладжування уздовж статевого члена - від головки до основи - для поліпшення проникнення і рівномірного розподілу розчину всередині.

Отвір уретри затискається протягом 10-15 хвилин - для підвищення ефективності процедури, після чого рідини дають вільно витекти. Пацієнту рекомендується утриматися від сечовипускання протягом 30-40 хвилин після процедури. Повний курс інстиляції уретри - в залежності від захворювання та його тяжкості - становить 8-10 процедур, що проводяться з проміжком в 1-2 дня. У разі відсутності належного ефекту, а також в профілактичних цілях курс повторюють, через 2-4 тижні. За призначенням фахівця в процесі лікування можуть використовуватися різні препарати, як в комплексі, так і окремо.

Часто використовувані препарати:

 • сулема;
 • Борна кислота;
 • риванол;
 • масло обліпихи;
 • масло шипшини;
 • дибунол;
 • різні антибактеріальні розчини.

Показання та протипоказання для інстиляції уретри

Показанням до інстиляції (озонуванню) уретри у чоловіків головним чином є різноманітні інфекції нижніх статевих шляхів і загострення хронічних хвороб простати. Крім того, інстіляціоне введення препаратів і озонування можуть бути призначені фахівцем-урологом при:

 • запальних процесах в сечовому міхурі і сечоводі;
 • хронічному простатиті і його загостреннях;
 • циститі;
 • пухлинах сечового міхура;
 • після резекції сечового міхура.

Зазвичай інстиляція призначається як частина комплексного лікування. Саме в цьому випадку її ефективність найбільш велика. При гострих запальних захворюваннях таке введення лікарських препаратів неприпустимо, тому що може спровокувати ускладнення. Також рекомендується утриматися від процедури в разі травматичних ушкоджень уретри.

Переваги інстиляції

Як вже говорилося вище, дана процедура має більшу ефективність, ніж традиційні методи введення лікарських засобів. Її переваги в наступному:

 • Висока концентрація антибіотика. На своєму протязі уретра має безліч пір і складок, в яких можуть зберігатися бактерії і збудники інфекційних захворювань. При звичайному прийомі препаратів, їх активні компоненти можуть просто не досягати цих скупчень або ж їх вплив буде недостатнім, так як антибіотики і розчиняються в крові, і потрапляють в уражені ділянки тільки разом з нею. При цьому в організмі виробляється толерантність до препарату. В процесі інстиляції антибіотик (або інше активна речовина) вводиться безпосередньо в уражену область уретри, концентруючись виключно на ділянках скупчення збудників;
 • Мінімальної шкоди для організму. Медикаменти чинять негативний вплив на печінку і інші внутрішні органи пацієнта. Так як при пероральному прийомі активна речовина розчиняється в крові пацієнта, підвищення дози антибіотика може навіть призвести до загибелі клітин. При місцевій дії препаратів цього вдається уникнути;
 • Тривала експозиція (знаходження препарату в ураженій області). В процесі процедури, безпосередньо після введення лікарських засобів в сечовипускальний канал, його проток затискається поблизу виходу і утримується в такому стані близько 15 хвилин. Цього часу було достатньо, щоб активні речовини препарату проникли в складки, пори і вигини уретри, надаючи вплив на шкідливі бактерії;
 • Глибоке проникнення. При інстиляційному введенні препарату він глибоко проникає в пори слизової оболонки сечоводу, завдяки що входять до складу молекул озону. Цей газ активно дифундує у внутрішні шари тканини і вбиває знаходяться там бактерії за рахунок своїх антисептичних властивостей;
 • Можливість проведення процедури на дому. Інстиляція у чоловіків не вимагає обов'язкового відвідування фахівця. При необхідності можна викликати уролога на будинок і провести процедуру в домашніх умовах. В крайньому випадку, при наявності медичного досвіду та інструментів, інстиляцію можна навіть проводити самостійно.

Інстиляційне введення лікарських препаратів дозволяє підвищити ефективність лікування багатьох сечостатевих інфекцій у чоловіків і - в комплексі з іншими методиками - істотно прискорити процес одужання. У деяких випадках процедура може використовуватися також як профілактична.

Лікарі, які надають послугу
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок