Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Антитіла до аскаридів IgG (Ascaris lumbricoides)

Код послуги 2116
Ціна:
180 грн
У кошик Запис на прийом

Аскаридоз — гельмінтоз, який викликають круглі черви аскариди (Ascaris lumbricoides).

Єдиним джерелом інвазії є людина, в кишківнику якої паразитують самки й самці аскарид. Дорослі особини мешкають в тонкому кишківнику, де після запліднення самки відкладають близько 200000 яєць за добу. За сприятливих умов яйця дозрівають протягом 10-15 діб після потрапляння в довкілля.

Після того, як людина проковтує зрілі яйця, у верхньому відділі кишківника з них виходять личинки, які через стінку тонкої кишки проникають до нижньої порожнистої вени, звідки прямують до судин легень, печінки, і, далі переходять в бронхи й альвеоли. Від легень до гортані вони підіймаються по епітелію дихальних шляхів і заковтуються в ШКТ. Через 70-75 діб, після повторного потрапляння до тонкої кишки, вони виростають до дорослих паразитів, які спроможні самостійно продукувати яйця.

Доросла аскарида живе до одного року, після чого гине й виходить назовні з каловими масами. Саме тому їх наявність в організмі однієї людини протягом декількох років свідчить про повторне зараження. Шляхи передачі збудника аскаридозу: водний, побутовий, харчовий. Розповсюдження даного збудника сприяє вживання в їжу фруктів, овочів, зелені, які були вирощені на грунті, який удобряли фекаліями, що не були знезаражені. Механізм передачі збудника – фекально-оральний.

Існує дві фази клінічного перебігу захворювання: рання (міграційна) і пізня (кишкова).

Перша фаза відповідає періоду міграції личинок, а друга обумовлена паразитуванням аскарид в кишківнику, що призводить до можливих ускладнень. Основні клінічні симптоми: ураження легень (біль в грудній клітці, сухий кашель, задишка), загальна слабкість, головний біль, субфебрильна температура тіла, уртикарний висип, свербіж. У крові – еозинофілія до 20-30%, гіперлейкоцитоз. В хронічній фазі захворювання з’являється нудота, біль в животі, дисфункція кишківника, порушення сну. Ускладнення аскаридозу: кишкова непрохідність, апендицит, панкреатит.

Лабораторно на ранній стадії аскаридоз можна діагностувати за допомогою імунологічного обстеження – визначення специфічних антитіл до аскарид. На пізній стадії діагностика спрямована на виявлення яєць аскарид під час аналізу калу на яйця глистів або дорослих особин у фекаліях після діагностичної дегельмінтизації. Діагноз не можна встановлювати лише на основі одного серологічного тестування. Необхідно проводити ретельний збір анамнезу, звертаючи увагу на всі клінічні симптоми. Раннє серологічне дослідження дозволяє почати лікування одразу й запобігти розвиток ускладнень.

У новонароджених та людей з імунодефіцитом серологічні дані мають обмежене значення.

Метод дослідження:

ІФА

Імуноферментний аналіз

Правила підготовки:

(загальноклінічнійбіохімічнідослідженнякрові)

1) Аналіз здається натщесерце, бажано в ранкові години

2) Вранці в день забору аналізу дозволяється пити воду.

3) За 12 годин до обстеження необхідно виключити прийом їжі, алкоголю, паління, обмежити фізичні навантаження.

4) Якщо неможливо відмінити прийом ліків, надати цю інформацію перед забором аналізу.

Матеріал для дослідження:

Венозна кров

Показання до призначення

  • Діагностика аскаридозу;
  • Диференційна діагностика заворювань, викликаних паразитами

Інтерпретація результатів

Необхідно щоб результати дослідження корелювали з клінічною діагностикою та іншими лабораторними обстеженнями. Не завжди негативний результат свідчить про відсутність захворювання, це пов’язано з низьким рівнем антитіл на початкових стадіях хвороби. Якщо наявні клінічні симптоми, рекомендовано повторити дослідження через 2-4 тижні. Не виключений вплив на позитивний результат інших патогенів. Антитіла до білку аскарид можна виявити вже на 5-10 день від моменту зараження, а приблизно через 3 місяці вони вже не діагностуються.

Можливе виникнення імунітету у людини до суперінвазії та реінвазії, це відбувається у великих осередках аскаридозу і пояснює зупинку зараження на ранній стадії розвитку у 25% хворих.

Виявлено

  • Аскаридоз, міграційна стадія;
  • Хибнопозитивний результат (при специфічності тесту -- 90%)

Не виявлено

  • Інфікування відсутнє;
  • Відсутність належного для аналізатору рівня антитіл IgG до Ascaris lumbricoides (слабко виражена імунна відповідь / рання або пізня стадії);
  • Хибнонегативний результат (при чутливості тесту -- 95%).
  • Сумнівний результат: необхідно провести повторне дослідження через 2-4 тижні. Якщо результат буде повторно сумнівним, його слід трактувати як негативний.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок