Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Аналіз мазка на мікрофлору (жіночий)

Код послуги 2202

Що це?

Нормальна мікрофлора статевих шляхів це сукупність мікробіоценозів. Мікроорганізми, які складають нормальну мікрофлору піхви, знаходяться між собою в різноманітних взаємовідношеннях (нейтралізм, конкуренція, комменсализм, синергізм, паразитизм і ін.). Зміни чисельності того чи іншого виду мікроорганізмів у відповідному біотопі або поява невластивих даному місцю проживання бактерій служить сигналом для оборотних або необоротних змін у відповідному ланці мікроекологічній системі. Особливістю нормальної мікрофлори статевих шляхів у жінок є її різноманіття.

Факультативні лактобацили переважають у вагінальному вмісті жінок з регулярним менструальним циклом і вагітних; практично відсутні у дівчаток в пре-пубертатному періоді і жінок в постменопаузі. Продукція естрогенів у жінок репродуктивного віку підвищує вміст глікогену у вагінальному епітелії. Глікоген метаболізується в глюкозу і в подальшому за допомогою лактобацил - в молочну кіслоту. Вона забезпечує низький рівень рН (менше 4,5), що є сприятливим для росту таких ацидофільних мікроорганізмів, як лактобацили.

На тлі переважання кислотопродукуючих мікрорганізмів створюється оптимально кисле середовище цервікального-вагінальної ніші, що і зумовлює рівновагу між різними видами бактерій, що колонізують жіночі статеві шляхи. Нормальна бактеріальна флора виконує антагоністичну роль, перешкоджаючи інвазії патогенних мікроорганізмів, а будь-яка інвазія в здоровий епітелій майже завжди супроводжується змінами мікрофлори піхви.

Мазок на мікрофлору - це бактеріоскопічний метод дослідження біологічного матеріалу. До його основних переваг відносять доступність і швидкість отримання результату. Робиться він дуже просто: лікар акуратно збирає виділення зі слизової оболонки. Після цього отриманий матеріал може бути пофарбований, оброблений, а потім він ретельно вивчається під мікроскопом.

При яких захворюваннях здається?

Вагініти, вульвовагінітний кандидоз, трихомоніаз, гонорея, кандидоз.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

За 2 дня до обстеження рекомендується утриматися від статевих контактів, виключити спринцювання, використання вагінальних гелів, таблеток, свічок, не використовувати мило та інші засоби для інтимної гігієни. Бажано не мочитися 1,5-2 години перед дослідженням. Мазок бажано здавати в перші дні після менструації або перед початком нового циклу.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок