Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Посткоітальний тест на Ярославській 55

Код послуги 2204

Посткоїтальний тест дає змогу визначити кількість та рухливість сперматозоїдів в слизу шийки матки через деякий час після статевого акту. Даний тест показує здатність сперматозоїдів проникнути через цервікальний слиз для запліднення яйцеклітини.

Канал шийки матки (цервікальний канал) є першим етапом, котрий повинні пройти сперматозоїди та цервікальний слиз є першим бар'єром. Під час менструального циклу циклічні зміни гормонального фону відображаються на складі цеквірального слизу: естрогени в 1 фазі стимулюють утворення великої кількості цеквіраольного слизу з максимумом в період овуляції (для створення найкращих умов для проникнення сперматозоїдів і запліднення яйцеклітини); прогестерон в 2 фазу знижує секреторну активність залоз.

Ці всі змінить впливають на життєздатність та рухливість сперматозоїдів в каналі шийки матки: найбільш сприятливі умови для сперматозоїдів наступають приблизно з дев’ятого дня нормального 28-денного менструального циклу та поступово зростають, досягаючи свого максимуму в період овуляції, а збільшення в'язкості в лютеїновій фазі циклу створює для сперматозоїдів бар'єр котрий важко перебороти. Сперматозоїди можуть затримуватись в слизу шийки матки, де вони тривалий час зберігають життєздатність та поступово проникають в порожнину матки. Також на здатність проникати через цеквіральний слиз можуть впливати й інші фактори, в першу чергу, наявність атриспермальних антитіл, котрі блокують проходження сперматозоїдів, це є однією з причин безпліддя. Для ввиялвення даної причини і використовують тест Шуравського. Також, блокувати здатність сперматозоїдів проникати через цеквіральний слиз можуть: запальні процеси, що супроводжуються появою великої кількості лейкоцитів, зміною рН середовища в кислий бік.

Найкращими умовами для проведення тесту є періовуляторний період, коли, за норми, спостерігається найбільш сприятливі умови для збереження рухливості сперматозоїдів (в’язкість слизу мінімальна за рахунок впливу естрогенів), у деяких жінок це єдині дні позитивного результату. Через, що відсутність позитивного результату даного тесту не в періовуляторний період не є ознакою патології. Оригінальний посткоїтальний тест (проба Шуравського) рекомендується проводити через 4-6 годин після статевого акту, хоча за рекомендацією ВОЗ для проведення тесту рекомендованим є проміжок часу від 9 до 24 годин.

При отримані позитивного результату, імунологічний фактор безпліддя (наявність антиспермальних антитіл) може бути виключений. Якщо ж отримано сумнівні чи негативні результати, то тест повторюють виключивши можливі фактори котрі могли привести до даних результатів. Розповсюдженою причиною негативного посткоїтального тесту стає занадто раннє чи занадто пізнє проведення дослідження, місцеві запальні процеси, підвищення в’язкості цервікального слизу, котре пов’язане з низьким рівнем естрогенів перед овуляцією в циклі дослідження. Одиничний негативний посткоїтальний тест не вказує достовірно на наґвність шийкового фактору безпліддя, тому, що це може біти пов’язано з невірно виконаним тестом. У разі негативного результату рекомендовано провести додатковий тест в наступному циклі, а в деяких випадках провести тест in virto. Для виключення імунних порушень (наявність антиспермальних антитіл в спермі або цервікального слизу) як причини негативного посткоїтального тесту, проводиться додаткове обстеження, що включає в себе MAR-тест, визначення рівня АСАТ в крові.

Показання до призначення аналізу:

  • безпліддя;
  • нормальні показники спермограмми та відсутність найбільш частих причин безпліддя у чоловіка.

Правила підготовки до аналізу:

Дослідження потрібно проводити в середині циклу за 1-2 дні до овуляції. За 2-3 дні до та в день проведення тесту, заборонено використовувати лубриканти. В день проведення тесту не можна приймати ванну, можна прийняти душ. Після статевого акту варто відпочити, лежачи в ліжку, близько 30 хвилин. У проміжку часу від 9 до 24 годин провести забір матеріалів.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок