Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
0

Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (044) 331-99-20 (044) 331-12-93 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Цитологія (на атипові клітини)

Код послуги 12.2.1
Ціна:
140 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Цитологічне дослідження мазка проводиться для оцінки функції яєчників.

Залежно від співвідношення клітин різних шарів епітелію в мазках розрізняють 4 типи клітинних реакцій, які дозволяють судити про функціональний стан яєчників.

1-й тип. Мазки, що відображають значну ступінь недостатності естрогенів, складаються з базальних клітин з великими ядрами і лейкоцитів; клітини верхніх шарів відсутні.

2-й тип. При середньому ступені недостатності естрогенів в мазках визначаються переважно парабазальні клітини з великими ядрами; лейкоцити відсутні або їх мало; зустрічаються базальні і проміжні клітини.

3-й тип. При слабкому ступені недостатності естрогенів в мазку переважно містяться клітини проміжного шару з ядрами середньої величини, поодинокі поверхневі клітини і клітини базального шару.

4-й тип. При достатній секреції естрогенів мазок складається з клітин поверхневого епітелію.

У клінічній практиці мазки не завжди можна віднести саме до того чи іншого типу. Іноді спостерігають змішані картини, які класифікують як проміжні типи. Крім того, тип мазка залежить і від фази менструального циклу. При нормальному овариально-менструальному циклі в фазі проліферації спостерігають третій тип мазка, а в період овуляції - третій або четвертий тип.

Метод лабораторної діагностикина наявність атипових клітин дозволяє виявити патологічні відхилення в клітинах шийки матки. Інші назви даного аналізу – Пап-тест і мазок по Папаніколау.

При яких захворюваннях здається?

Вірус папіломи людини (ППЧ); порушення менструального циклу; безпліддя; прийом гормональних протизаплідних препаратів; ожиріння; генітальний герпес; при наявності великої кількості статевих партнерів; перед постановкою жінці внутрішньоматкової спіралі; при плануванні вагітності.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

За 2 дня до обстеження рекомендується утриматися від статевих контактів, виключити спринцювання, використання вагінальних гелів, таблеток, свічок, не використовувати мило та інші засоби для інтимної гігієни. Бажано не мочитися 1,5-2 години перед дослідженням. Мазок бажано здавати в перші дні після менструації або перед початком нового циклу.