Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Цитологія (на атипові клітини)

Код послуги 2206

Що це?

Цитологічне дослідження мазка проводиться для оцінки функції яєчників.

Залежно від співвідношення клітин різних шарів епітелію в мазках розрізняють 4 типи клітинних реакцій, які дозволяють судити про функціональний стан яєчників.

1-й тип. Мазки, що відображають значну ступінь недостатності естрогенів, складаються з базальних клітин з великими ядрами і лейкоцитів; клітини верхніх шарів відсутні.

2-й тип. При середньому ступені недостатності естрогенів в мазках визначаються переважно парабазальні клітини з великими ядрами; лейкоцити відсутні або їх мало; зустрічаються базальні і проміжні клітини.

3-й тип. При слабкому ступені недостатності естрогенів в мазку переважно містяться клітини проміжного шару з ядрами середньої величини, поодинокі поверхневі клітини і клітини базального шару.

4-й тип. При достатній секреції естрогенів мазок складається з клітин поверхневого епітелію.

У клінічній практиці мазки не завжди можна віднести саме до того чи іншого типу. Іноді спостерігають змішані картини, які класифікують як проміжні типи. Крім того, тип мазка залежить і від фази менструального циклу. При нормальному овариально-менструальному циклі в фазі проліферації спостерігають третій тип мазка, а в період овуляції - третій або четвертий тип.

Метод лабораторної діагностикина наявність атипових клітин дозволяє виявити патологічні відхилення в клітинах шийки матки. Інші назви даного аналізу – Пап-тест і мазок по Папаніколау.

При яких захворюваннях здається?

Вірус папіломи людини (ППЧ); порушення менструального циклу; безпліддя; прийом гормональних протизаплідних препаратів; ожиріння; генітальний герпес; при наявності великої кількості статевих партнерів; перед постановкою жінці внутрішньоматкової спіралі; при плануванні вагітності.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

За 2 дня до обстеження рекомендується утриматися від статевих контактів, виключити спринцювання, використання вагінальних гелів, таблеток, свічок, не використовувати мило та інші засоби для інтимної гігієни. Бажано не мочитися 1,5-2 години перед дослідженням. Мазок бажано здавати в перші дні після менструації або перед початком нового циклу.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок