Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Бакпосів харкотиння + антибіотикограма 13.3.1

Категорія:

Що це?

Бактеріологічне дослідження мокротиння включає приготування і бактеріоскопію мазка мокротиння і бактеріологічний посів для отримання чистої культури.

Забарвлення мазка мокротиння за Грамом - найбільш поширений метод забарвлення всіх видів матеріалу, отриманого від хворого з захворюванням нижніх дихальних шляхів (мокрота, бронхоальвеолярний змив і ін.), Для швидкого і орієнтовного встановлення інфекційного агента. За допомогою бактеріоскопії мазка мокротиння, пофарбованого по Граму, проводять попередню оцінку можливого етіологічного агента. Пофарбований по Граму мазок мокротиння досліджують до посіву її на поживні середовища також і з метою оцінки придатності для культивування та ідентифікації ймовірного збудника. Мокротиння вважають придатною, якщо в мазку, пофарбованому по Граму, при малому збільшенні мікроскопа виявляють більше 25 лейкоцитів і менше 10 епітеліальних клітин в полі зору. Ознаками якісного зразка мокротиння, який можна використовувати для культивування, є переважання в ній лейкоцитів над епітеліальними клітинами, а також наявність бактерій одного виду, які розташовуються усередині лейкоцитів або навколо них. Грампозитивні бактерії в препараті мають темно-синє забарвлення, а грамнегативні - рожеву. Збудники атипових пневмоній (мікоплазми, легіонелли, рикетсії і хламідії) не фарбується за Грамом, тому для їх виявлення в основному використовуються серологічні методи.

Посів мокротиння проводять на ряд поживних середовищ, які інкубують при 36-37 ° С протягом 18-24 год. З вирослих колоній виділяють чисту культуру, ідентифікують їх і визначають чутливість до антибактеріальних препаратів.

При отриманні чистої культури спектр антибактеріальних препаратів до яких визначається чутливість залежить від виділеного виду мікроорганізмів.

Показники до здачі аналізу:

Збір мокротиння для бактеріологічного дослідження застосовують в клінічній практиці для встановлення етіології гнійно-запальних захворювань нижніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт, плеврит, бронхоектатична хвороба, абсцес легені та ін.).

Зміст показників:

Референтні значення:

Підготовка до обстеження:

Попередньо почистити зуби, ясна, язик, слизову оболонку щік зубною щіткою і прополоскати рот.

13.3.1
Ціна: 180 грн
Записатись на прийом

Час виконання

ПЛР Гепатит А (якісне дослідження)

Категорія: Вірусний гепатит А (HAV)

Ціна: 220 грн

Рентгенографія ліктьового суглоба

Категорія: Рентгенографія

Ціна: 300 грн