Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Бакпосів сечі + антибіотикограма

Код послуги 2322
Ціна:
198 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Інфекція сечовидільних шляхів – захворювання сечовидільної системи людини, запального генезу, яке викликають інфекційні мікроорганізми. Дана хвороба може мати рецидивуючий перебіг з можливими ускладненнями. Інфекція вражає уретру, сечовий міхур, а переходячи на верхні відділи, сечоводи й нирки. Після зникнення клінічних симптомів гострого періоду, інфекція може переходити в безсимптомну форму (зберігається бактеріурія). Якщо є значна запальна реакція, симптоматика, як правило, з’являється. Сечовидільний тракт в нормі є стерильним, лише дистальний відділ уретри чоловіків заселений мікроорганізмами зі шкірних покривів промежини, у жінок – ще й флорою з вульви.

Дане дослідження сечі виконують для виділення збудника захворювання й кількісного виявлення ступеню бактеріурії.

В нормі можуть виявлятись:

Streptococcusfaecalis, Staphylococcusepidermidis, мікроорганізми роду Corynebacterium, Enterobacteriaceae, Lactobacillus, Bacteroides та інші.

Найчастіше збудника захворювань є умовно-патогенні мікроорганізми:

Pseudomonasaeruginosa, Klebsiellapneumoniae, Proteusmirabilis, Citrobacter, Escherichiacoil, S. faecalis, Serratia, рідше — Staphylococcussaprophyticus, S. epidermidis, Staphylococcusaures, Streptococcuspyogenes, Mycoplasma. Також при хворобі можуть виділятися представники роду Salmonella і сімейства Мyсоbacteriaceae.

Після урологічних втручань чи довготривалої антибіотикотерапії, розвиток інфекційного процесу може викликати Corynebacteriumurealyticum.

Розвитку ІСШ сприяють системні захворювання (наприклад, неоплазії, ЦД), неврологічні та структурні порушення, які заважають нормальному відтоку сечі.

Головним завданням при інтерпретації отриманих результатів є доведення етіологічної ролі у процесі умовно-патогенної мікрофлори. Враховують різні критерії: вид виділеної культури, повторність їх виділення при дослідженнях в динаміці, ступінь бактеріурії, наявність в сечі асоціації мікроорганізмів чи монокультури.
Якщо ступінь бактеріурії не перебільшує 103 мікробних клітин в 1 мл сечі, це свідчить про відсутність запалення, про контамінацію сечі; якщо бактеріурія 104 мікробних клітин в 1 мл сечі, результат сумнівний і рекомендовано повторити дослідження; ступінь бактеріурії = 105 і більше мікробних кл. в 1 мл сечі, це свідчить про наявність запального процесу.

Важливо, що в деяких випадках , наприклад, у хворих на антибіотикотерапії, у яких є порушення пасажу сечі й низька її питома вага, а рН менше за 5, може спостерігатись низький ступінь бактеріурії при наявному захворюванні.

При гострих запальних процесах частіше зустрічається монокультура і корелюється з високим ступенем бактеріурії. Асоція мікроорганізмів частіше зустрічається при хронічних процесах і корелюється з низьким ступенем бактеріурії.

Показання до призначення:

  • Оцінка етіологічної ролі мікроорганізмів при запальних захворюваннях сечовидільної системи;
  • Контроль після лікування (на 7-14 день після відміни антибактеріальної терапії)
  • Збудники, що виділяються: грампозитивнікоки (Enterococcusspp., Staphylococcusaureus, Staphylococcussaprophyticus, гемолітичний стрептокок групи B), глюкозоферментуючі грамнегативні бактерії (, Proteus, Enterobacter, E.coli, KlebsiellaCitrobacter, Morganella, Providencia); неферментуючі глюкозу грамнегативні бактерії (Pseudomonas, Acinetobacter).

Інтерпретація результатів

Отримані результати можуть свідчити :

  • про кількість мікроорганізмів і дріжджоподібних грибів , які виросли у посіві;
  • про наявність або відсутність росту;
  • про чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів

В нормі ріст мікроорганізмів відсутній.

При контамінації супутньою флорою виділяються 1 і більше видів бактерій в низькому титрі.

Якщо є патологія, титр збудника виявляється в титрі більше 10*4КУО/мл, в основному це монокультура.
Для оцінки результатів дослідження беруть до уваги ступінь бактеріурії.

Етіологічне значення має титр мікроорганізмів 10*5 і більше КУО/мл.

Підготовка до обстеження:

Напередодні здачі аналізу рекомендується не вживати овочі і фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква, чорниця і ін.), Виключити гостру, солону їжу. По можливості не приймати ряд медикаментів (діуретики, вітаміни групи В, фурагин, аспірин) за 48 годин до дослідження. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації. Здавати сечу до прийому антибактеріальних препаратів або через 2 тижні після закінчення антибактеріальної терапії.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок