Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Дослідження із зіву з визначенням чутливості виділених культур до антибіотиків

Код послуги 2328
Ціна:
220 грн
У кошик Запис на прийом

Дихальні шляхи на надглотковому рівні заселені бактеріальною флорою, яка містить понад 200 видів бактерій. Вони знаходяться на слизовій оболонці щік, язика, в зубному нальоті, рото глотці, носоглотці, мигдалинах, де на аеробними переважають анаеробні бактерії.

Резидентна мікрофлора слизової зіву містить: бактероїди, дифтероїди, борелії, трепонеми, нейсерії, актиноміцети, коагулазонегативні стафілококи, гама-гемолітичні та альфа-гемолітичні стрептококи та інші.
У 70% виникнення фарингітів збудниками постають віруси. Відбувається ураження епітелію дихальних шляхів та застійна обструкція євстахієвої труби або синусових отворів, що призводить до надлишкового бактеріального інфікування місцево.

Найчастіше бактеріальним агентом може бути Streptococcuspyogenes (бета-гемолітичний стрептокок групи А). Також фарингіти можуть викликати β-гемолітичні стрептококи групи C i G.

Часто у дітей (старше 5 років), молодих людей зустрічається паратонзилярний абсцес. Збудниками даного захворювання постають: Staphylococcusaureus, Streptococcuspyogenes, Arcanobacteriumhaemolyticum, анаероби (Fusobacteriumspp. і Bacteroides).

Клінічне значення домінуюче збільшення росту при посіві культур грамнегативних бактерій, дріжджоподібних грибів (роду Candidaalbicans, компонент мікрофлори ротоглотки) має у новонароджених, недоношених дітей, у пацієнтів, що отримали антибактеріальну чи променеву терапія, яка спровокувала тяжкий дизбактеріоз, у людей з слабким імунітетом, госпіталізованих хворих з тяжкими захворюваннями.

Для встановлення діагнозу дуже важливим є аналіз як якісного, так і кількісного складу мікрофлори , а також їх кореляція з клінічними проявами запального процесу.

Етіологічне значення має титр мікроорганізмів 10*5 і більше КУО/мл.

Правила підготовки:

Загальні правила підготовки до забору матеріалу на бактеріологічне обстеження

  • Забір матеріалу потрібно проводити до початку проведення лікування імунобіологічними, антибактеріальними, протигрибковими препаратами (місцевого й загального значення).
  • При контролі ефективності лікування (після закінчення курсу лікування) дослідження проводиться через 14 днів

Матеріал із зіву

  • Мазок із зіву (глотки) збирають через 3-4 години після їжі або натще
  • Необхідне дотримання загальних правил підготовки до бактеріологічних досліджень

Показання до призначення

  • Визначеннякількісногойякісногоскладумікрофлоризівудляоцінкиїїклінічногозначення (тонзиліт, риносинусит, фарингіт, епіглотит)
  • Виявлення носійства умовно-патогенної мікрофлори, що є клічно значущою в епідеміології

Збудники, які виявляють: бета-гемолітичний стрептокок, Staphylococcus aureus, Arcanobacterium haemolyticum, Candida spp., гемофільні палички, коринебактерії

Інтерпретація результатів

Отримані результати можуть свідчити :

-про кількість умовно-патогенних мікроорганізмів і дріжджоподібних грибів , які виросли у посіві;

  • про наявність або відсутність росту;
  • про вид та рід представників умовно-патогенної флори;
  • про чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів (якщо кількість перевищує 10*4 КУО/мл.

В нормі виявляють умовно-патогенні бактерії або сапрофіти в низькому титрі (<10*3КУО/мл). Етіологічне значення має титр мікроорганізмів 10*5 і більше КУО/мл.
Якщо ріст мікроорганізмів відсутній, рекомендовано повторити дослідження,тому що могло виникнути порушення преаналітичного етапу.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок