Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Дослідження з носа з визначенням чутливості виділених культур до антибіотиків (Бакпосів)

Код послуги 2331
Ціна:
220 грн
У кошик Запис на прийом

Початковим відділом верхніх дихальних шляхів є носова порожнина. За нормальних умов у ній зберігається відносно сталий мікробний склад.

На слизовій оболонці носових ходів постійними представниками є грампозитивні палички роду Corynebacterium і коагулазонегативні стафілококи (S.lentus, S.haemolyticus, S. epidermidis, S.album, S.warneri). Рідше виділяються негемолітичні стрептококи (S.sangius, S.salivarius, S.mitis), нейсерії (N.subflava, N.sicca), грампозитивні коки роду Micrococcus, грамнегативна паличка Haemophilusinfluenzae (у 25–80% здорових людей виділяються безкапсульні штами, у 5–10% — штами з капсулами і у 1–5% — штами типу B) і паличка роду Bacillus. До факультативної групи також відносять пневмококи (Streptococcuspneumoniae) представників родини Enterobacteriacea. При носійстві також виявляють: S. Pneumonia (рівень носійства 40–70% від загальної популяції), S. aureus(рівень носійства близько 30% в загальній популяції, до 70% у медичного персоналу),S. pyogenes.

Розвитку місцевої інфекції сприяє ряд факторів, які обумовлюють зниження опірної здатності організму як на загальному рівні в цілому (вірусна інфекція, патологічний легеневий кровообіг, ураження епітелію дихальних шляхів, мальнутриція і всі види ураження, що сприяють різкому зниженню імунітету), так і на місцевому рівні (слизова оболонка носу). Це відбувається за рахунок згаданих вище мікроорганізмів, і розповсюдженню їх по лімфатичним шляхам, що призводить до розвитку захворювань (отиту, пневмонії, ендокардиту, септичного артриту та ін..).

При розвитку запальних процесів дихальних шляхів, коли виявляють умовно-патогенні мікроорганізми, деякі складнощі можуть виникнути з інтерпретацією результатів.

Необхідно завжди враховувати, що наявність або відсутність мікроорганізмів в матеріалі не може мати основного значення для діагнозу.
Саме тому для постановки діагнозу важливий аналіз як якісного, так і кількісного складу мікрофлори і їх співставлення з клінічними проявами процесу. Етіологічно значущим є наявність мікроорганізмів в титрі 105 і більше КУО/мл.

Метод дослідження:

Бактеріологічний

Правила підготовки:

Загальні правила підготовки до забору матеріалу на бактеріологічне обстеження

  • Забір матеріалу потрібно проводити до початку проведення лікування імунобіологічними, антибактеріальними, протигрибковими препаратами (місцевого й загального значення).
  • При контролі ефективності лікування (після закінчення курсу лікування) дослідження проводиться через 14 днів


Матеріал з носу

  • Перед забором матеріалу з носових ходів не можна проводити їх промивання

Матеріал для дослідження:

Назальний ексудат

Показаннядо призначення:

  • Визначення якісного й кількісного складу мікрофлори носової порожнини при захворюваннях (риніт, риносинусит);
  • З епідеміологічною метою визначають носійство умовно-патогенних мікроорганізмів , які несуть клінічне значення
  • Збудники, які виділяються: S. pyogenes, S. aureus, S. pneumoniae и H. influenzae, M. catarrhalis, рідше: гриби роду Кандида і грамнегативні бактерії родини ентеробактерій.

Інтерпретація результатів:

Отримані результати можуть свідчити :

  • про кількість умовно-патогенних мікроорганізмів і дріжджоподібних грибів , які виросли у посіві;
  • про наявність або відсутність росту;
  • про вид та рід представників умовно-патогенної флори;
  • про чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів (якщо кількість перевищує 10*4 КУО/мл.

Етіологічне значення має титр мікроорганізмів 10*5 і більше КУО/мл.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
 
Шановні відвідувачі, впродовж дня можливі проблеми зі зв‘язком. Ви завжди можете написати нам на Viber (380932078000) або Messenger. Вибачте за тимчасові незручності.