Аналізи в Києві ─ здати в Києві | Лабораторні аналізи в клініці Медиан Аналіз кала на яйця гільмінтів та цисти лямблій система Парасеп (Parasep) - MEDIAN

Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Аналіз кала на яйця гільмінтів та цисти лямблій система Парасеп (Parasep)

Код послуги 11316

Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep)

Опис аналізу:

Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep) – аналіз, що дозволяє виявити паразитів (найпростіших та гельмінтів), на різних стадіях їх розвитку.

Виявити паразитів у калі можна за допомогою мікроскопа – зразок калу перевіряється лаборантом, щодо личинок гельмінтів і цист найпростіших. Деякі з них виводяться з організму циклічно – зразок калу може бути відібраний у той час, коли паразитів у ньому немає. Інші ж можуть бути присутніми в калі в низькій концентрації.

Щоб покращити виявлення кишкових паразитів у калі, було розроблено спеціальний метод їх концентрації – Parasep. Зразок калу змішується зі спеціальними розчинами і поміщається в центрифугу. Яйця гельмінтів і найпростіші цисти, що відрізняються питомою вагою від калових мас, концентруються в одному шарі, який потім вивчається під мікроскопом.

Аналіз дозволяє виявити безліч кишкових паразитів, серед яких є і найпоширеніші в нашій кліматичній зоні: лямблії, аскариди, гострики, трихінели, бичачий ціп'як та ін.

Показання до призначення:

Аналіз може бути призначений різними вузькопрофільними фахівцями: терапевтами, педіатрами, гастроентерологами, алергологами, інфекціоністами та ін.

Основними показаннями до призначення є симптоми паразитарної інфекції:

• нудота, блювання та діарея;

• домішки крові та слизу в калових масах;

• анемія, втрата ваги та інші ознаки проблем із всмоктуванням поживних речовин;

• температура та слабкість;

• поява висипу на шкірі.

Крім того, тест може бути призначений при підозрі на безсимптомне носійство кишкових паразитів (пацієнтам, які повернулися з країн, де широко поширені кишкові паразити). Аналіз також дозволяє переконатися, що лікування паразитів було ефективним.

Значення результатів:

Нормою є відсутність цист найпростіших та яєць гельмінтів у калі. Якщо певний вид паразитів виявлено – пацієнт потребує лікування. Негативний аналіз при збереженні симптомів кишкової паразитарної інфекції вимагає проведення повторного тесту для підтвердження результату.

Підготовка до обстеження:

За три доби до здачі зразка калу бажано не приймати препарати, що впливають на перистальтику кишківника, а також проносне. Також небажані препарати, що містять залізо, вісмут та інші сполуки, що змінюють забарвлення калу. Не можна використовувати медикаменти у вигляді ректальних свічок.

Матеріал на дослідження: зразок калу.

Метод дослідження:

загальноклінічний (седиментаційний ефір-формаліновий метод).

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
Де ви знаходитесь?