Аналізи в Києві ─ здати в Києві | Лабораторні аналізи в клініці Медиан
Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep)
Опис аналізу:
Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep) – аналіз, що дозволяє виявити паразитів (найпростіших та гельмінтів), на різних стадіях їх розвитку.
Виявити паразитів у калі можна за допомогою мікроскопа – зразок калу перевіряється лаборантом, щодо личинок гельмінтів і цист найпростіших. Деякі з них виводяться з організму циклічно – зразок калу може бути відібраний у той час, коли паразитів у ньому немає. Інші ж можуть бути присутніми в калі в низькій концентрації.
Щоб покращити виявлення кишкових паразитів у калі, було розроблено спеціальний метод їх концентрації – Parasep. Зразок калу змішується зі спеціальними розчинами і поміщається в центрифугу. Яйця гельмінтів і найпростіші цисти, що відрізняються питомою вагою від калових мас, концентруються в одному шарі, який потім вивчається під мікроскопом.
Аналіз дозволяє виявити безліч кишкових паразитів, серед яких є і найпоширеніші в нашій кліматичній зоні: лямблії, аскариди, гострики, трихінели, бичачий ціп'як та ін.
Показання до призначення:
Аналіз може бути призначений різними вузькопрофільними фахівцями: терапевтами, педіатрами, гастроентерологами, алергологами, інфекціоністами та ін.
Основними показаннями до призначення є симптоми паразитарної інфекції:
• нудота, блювання та діарея;
• домішки крові та слизу в калових масах;
• анемія, втрата ваги та інші ознаки проблем із всмоктуванням поживних речовин;
• температура та слабкість;
• поява висипу на шкірі.
Крім того, тест може бути призначений при підозрі на безсимптомне носійство кишкових паразитів (пацієнтам, які повернулися з країн, де широко поширені кишкові паразити). Аналіз також дозволяє переконатися, що лікування паразитів було ефективним.
Значення результатів:
Нормою є відсутність цист найпростіших та яєць гельмінтів у калі. Якщо певний вид паразитів виявлено – пацієнт потребує лікування. Негативний аналіз при збереженні симптомів кишкової паразитарної інфекції вимагає проведення повторного тесту для підтвердження результату.
Підготовка до обстеження:
За три доби до здачі зразка калу бажано не приймати препарати, що впливають на перистальтику кишківника, а також проносне. Також небажані препарати, що містять залізо, вісмут та інші сполуки, що змінюють забарвлення калу. Не можна використовувати медикаменти у вигляді ректальних свічок.
Матеріал на дослідження: зразок калу.
Метод дослідження:
загальноклінічний (седиментаційний ефір-формаліновий метод).