Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Жовчні пігменти 1.2.3

Категорія:

Що це?

Жовчні пігменти — забарвлені нітрогенвмісні продукти розпаду гемоглобіну, що входять до складу жовчі та у невеликих кількостях наявні у крові й тканинах. Утворюються в печінці, виділяються з жовчю у вигляді білірубіну і білівердину. Виводяться в основному з калом, частково із сечею. У здорових людей в сечі міститься незначна кількість білірубіну, яке не виявляється стандартними лабораторними методами дослідження (загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз сечі). Тому вважається, що в нормі білірубін в сечі відсутній. Підвищення кількості білірубіну в сечі називається білірубінурія. При утрудненні відтоку жовчі (закупоренні жовчних проток) і деяких захворюваннях печінки концентрація білірубіну в крові підвищується (що спричиняє жовтяницю), і він з’являється в сечі. Тому визначення білірубіну у крові та сечі є важливою діагностичною пробою.

У здорової людини в свіжої сечі завжди знаходяться невелика кількість уробіліногену, який при стоянні сечі окислюється і переходить в уробілін. Виділення в сечу уробіліногенових тіл в кількостях вище норми називається уробіліногенуріей.

При яких захворюваннях здається?

Білірубінурія спостерігають головним чином при ураженні паренхіми печінки (паренхіматозні жовтяниці) і порушення відтоку жовчі (обтураційні жовтухи).

Підвищена кількість уробіліногену відзначається при всіх захворюваннях, які протікають з інтенсивним розпадом еритроцитів, тому що при цьому звільняється гемоглобін служить матеріалом для утворення великої кількості білірубіну, а потім і уробіліногена.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів, після чого збирається вся перша ранкова порція сечі в чистий посуд (можна придбати в аптеці спеціальний контейнер) обсягом 50-100 мл.

1.2.3
Ціна: 30 грн
Записатись на прийом

Час виконання

РФМК-тест 

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: 88 грн

Анемізація слизової носа

Категорія: Послуги отоларинголога

Ціна: 120 грн

Консультація мамолога

Категорія: Послуги мамолога

Ціна: 420 грн