Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Жовчні пігменти

Код послуги 1122
Ціна:
30 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Жовчні пігменти — забарвлені нітрогенвмісні продукти розпаду гемоглобіну, що входять до складу жовчі та у невеликих кількостях наявні у крові й тканинах. Утворюються в печінці, виділяються з жовчю у вигляді білірубіну і білівердину. Виводяться в основному з калом, частково із сечею. У здорових людей в сечі міститься незначна кількість білірубіну, яке не виявляється стандартними лабораторними методами дослідження (загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз сечі). Тому вважається, що в нормі білірубін в сечі відсутній. Підвищення кількості білірубіну в сечі називається білірубінурія. При утрудненні відтоку жовчі (закупоренні жовчних проток) і деяких захворюваннях печінки концентрація білірубіну в крові підвищується (що спричиняє жовтяницю), і він з’являється в сечі. Тому визначення білірубіну у крові та сечі є важливою діагностичною пробою.

У здорової людини в свіжої сечі завжди знаходяться невелика кількість уробіліногену, який при стоянні сечі окислюється і переходить в уробілін. Виділення в сечу уробіліногенових тіл в кількостях вище норми називається уробіліногенуріей.

При яких захворюваннях здається?

Білірубінурія спостерігають головним чином при ураженні паренхіми печінки (паренхіматозні жовтяниці) і порушення відтоку жовчі (обтураційні жовтухи).

Підвищена кількість уробіліногену відзначається при всіх захворюваннях, які протікають з інтенсивним розпадом еритроцитів, тому що при цьому звільняється гемоглобін служить матеріалом для утворення великої кількості білірубіну, а потім і уробіліногена.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів, після чого збирається вся перша ранкова порція сечі в чистий посуд (можна придбати в аптеці спеціальний контейнер) обсягом 50-100 мл.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок