Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Цукор в сечі (добова сеча) 1.2.9

Категорія:

Що це?

Цукор в добовій сечі – це показник добової екскреції глюкози з сечею, що використовується в діагностиці порушень вуглеводного обміну.

У нормі у людини глюкоза, яка потрапляє в первинну сечу, майже повністю реабсорбується в ниркових канальцях і в кінцевій сечі загальноприйнятими методами не виявляється. При перевищенні концентрації глюкози в крові вище ниркового порогу (8,88-9,99 ммоль / л) глюкоза починає надходити в сечу, і виникає глюкозурія. Глюкоза може виявлятися в сечі в двох випадках: при значному збільшенні глікемії і при зниженні ниркового порогу глюкози - діабетичній нефропатії. Дуже рідко епізоди помірної глюкозурії можуть спостерігатися у здорових людей після значної аліментарного навантаження проодуктами з високим вмістом вуглеводів.

Зазвичай визначають процентний вміст глюкози в сечі, що само по собі несе недостатню інформацію, оскільки величина діурезу і відповідно справжня втрата глюкози з сечею можуть широко варіювати. Тому необхідно вираховувати добову глюкозурию або глюкозурию в окремих порціях сечі.

При яких захворюваннях здається?

У хворих на цукровий діабет дослідження глюкозурії проводиться з метою оцінки ефективності проведеного лікування і в якості додаткового критерію компенсації цукрового діабету. Зменшення добової глюкозурії свідчить про ефективність лікувальних заходів.

Метод також використовують при діагностиці патології нирок, гіпертиреоїдизму, деяких отруєнь та в якості скринінгового дослідження.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Для аналізу збирається вся сеча за добу (24 години), окрім першого ранкового сечовипускання. після закінчення збору всю сечу перемішують, вимірють об’єм і відбирають 50-100 мл для дослідження.

1.2.9
Ціна: 40 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Антитіла до декарбоксилази глютамінової кислоти (GAD)

Категорія: Аутоімунологія

Ціна: 660 грн

Забір венозной крові вакуумною системою

Категорія: Забір матеріалу для досліджень

Ціна: 35 грн

Професійний догляд за пігментною шкірою

Категорія: Послуги косметолога

Ціна: 400 грн