Аналізи в Києві ─ здати в Києві | Лабораторні аналізи в клініці Медиан Сеча за Сулковичем (кальцій в сечі якісне визначення ступінь помут) - MEDIAN

Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Сеча за Сулковичем (кальцій в сечі якісне визначення ступінь помутніння)

Код послуги 1116
Ціна:
50 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Сеча за Сулковичем – це напівкількісний метод визначення вмісту кальцію в сечі, заснований на взаємодії реагенту Сулковича з оксалатом кальцію, що супроводжується випаданням видимого осаду. Результат аналізу оцінюється в балах. У нормі аналіз виявляється позитивним (один або два бали). Про надлишок кальцію в сечі свідчить результат 3 і більше балів. Негативний результат аналізу вказує на гіпокальціурію.

Присутність кальцію в сечі прямо залежить від його концентрації в плазмі крові. Це пов'язано з особливостями фільтрації і реабсорбції цього іона в проксимальних ниркових канальцях. Нирковий поріг для кальцію становить 7,5-9,0 мг / дл (1,875-2,25 ммоль / л). Таким чином, при рівні кальцію в крові 9,2-10,0 мг / дл (фізіологічна норма) деяка частина кальцію виводиться із сечею (сліди, 50-200 мг / добу). При рівні кальцію в крові менше 7,5 мг / дл (захворювання, що супроводжуються гіпокальціемією) весь кальцій піддається реабсорбції і в сечі цей іон не визначається. Коли концентрація кальцію зростає до значень більше 10,0 мг/дл (гіперкальціємія), втрата кальцію з сечею стає значною.

При яких захворюваннях здається?

Виконання аналізу показано для оцінки метаболізму кальцію при обстеженні пацієнта з захворюваннями, що супроводжуються безсимптомною гіперкальціємією (злоякісні новоутворення молочних залоз, мієломна хвороба) і гіпокальціемією (гіпоальбумінемія, гіпомагнезіемія, хронічна ниркова недостатність), а також при контролі лікування дефіциту вітаміну D (рахіту) в педіатрії. Крім того, дане дослідження проводять при щорічному профілактичному обстеженні.

На рівень кальцію крові і сечі також впливають особливості дієти. Так, наприклад, підвищений вміст тваринного білка в раціоні (більш 1,7 г / кг маси тіла) може супроводжуватися значною гіперкальціємією і гіперкальціурією навіть при відсутності будь-яких захворювань. Схожий ефект дає високий вміст солі в їжі: кожні додаткові 100 мекв (мекв - міліграм-еквівалент на літр) натрію в день збільшують екскрецію кальцію з сечею на 50 мг / добу. Високий вміст рафінованих вуглеводів (солодощі, фастфуд), кофеїну та алкоголю також сприяє гиперкальциурии. З огляду на ці фактори, при підготовці до тесту рекомендується дотримання триденної дієти з нормальним (низьким) вмістом кальцію (не більше 600-800 мг / добу). Протягом цього періоду необхідно виключити з раціону молоко, молочні продукти і сир, банани, брокколі, зелень, мигдаль, а також кава, алкоголь і цитрусові соки.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Для аналізу збирається перша ранкова сеча до прийому їжі в контейнер 50-100 мл для дослідження.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
Де ви знаходитесь?