Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас COVID-19

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи


Сеча за Сулковичем (кальцій в сечі якісне визначення ступінь помутніння) 1.2.11

Категорія:

Що це?

Сеча за Сулковичем – це напівкількісний метод визначення вмісту кальцію в сечі, заснований на взаємодії реагенту Сулковича з оксалатом кальцію, що супроводжується випаданням видимого осаду. Результат аналізу оцінюється в балах. У нормі аналіз виявляється позитивним (один або два бали). Про надлишок кальцію в сечі свідчить результат 3 і більше балів. Негативний результат аналізу вказує на гіпокальціурію.

Присутність кальцію в сечі прямо залежить від його концентрації в плазмі крові. Це пов'язано з особливостями фільтрації і реабсорбції цього іона в проксимальних ниркових канальцях. Нирковий поріг для кальцію становить 7,5-9,0 мг / дл (1,875-2,25 ммоль / л). Таким чином, при рівні кальцію в крові 9,2-10,0 мг / дл (фізіологічна норма) деяка частина кальцію виводиться із сечею (сліди, 50-200 мг / добу). При рівні кальцію в крові менше 7,5 мг / дл (захворювання, що супроводжуються гіпокальціемією) весь кальцій піддається реабсорбції і в сечі цей іон не визначається. Коли концентрація кальцію зростає до значень більше 10,0 мг/дл (гіперкальціємія), втрата кальцію з сечею стає значною.

При яких захворюваннях здається?

Виконання аналізу показано для оцінки метаболізму кальцію при обстеженні пацієнта з захворюваннями, що супроводжуються безсимптомною гіперкальціємією (злоякісні новоутворення молочних залоз, мієломна хвороба) і гіпокальціемією (гіпоальбумінемія, гіпомагнезіемія, хронічна ниркова недостатність), а також при контролі лікування дефіциту вітаміну D (рахіту) в педіатрії. Крім того, дане дослідження проводять при щорічному профілактичному обстеженні.

На рівень кальцію крові і сечі також впливають особливості дієти. Так, наприклад, підвищений вміст тваринного білка в раціоні (більш 1,7 г / кг маси тіла) може супроводжуватися значною гіперкальціємією і гіперкальціурією навіть при відсутності будь-яких захворювань. Схожий ефект дає високий вміст солі в їжі: кожні додаткові 100 мекв (мекв - міліграм-еквівалент на літр) натрію в день збільшують екскрецію кальцію з сечею на 50 мг / добу. Високий вміст рафінованих вуглеводів (солодощі, фастфуд), кофеїну та алкоголю також сприяє гиперкальциурии. З огляду на ці фактори, при підготовці до тесту рекомендується дотримання триденної дієти з нормальним (низьким) вмістом кальцію (не більше 600-800 мг / добу). Протягом цього періоду необхідно виключити з раціону молоко, молочні продукти і сир, банани, брокколі, зелень, мигдаль, а також кава, алкоголь і цитрусові соки.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Для аналізу збирається перша ранкова сеча до прийому їжі в контейнер 50-100 мл для дослідження.

1.2.11
Ціна: 45 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Ультразвукова чистка обличчя

Категорія: Послуги косметолога

Ціна: 500 грн

Ig M до герпесу до Varicella zoster III типу

Категорія: Інші герпевіруси

Ціна: 132 грн

Бородовки множинні -видалення 1 шт

Категорія: Послуги дерматолога

Ціна: 50 грн